Aktualności
Warsztaty zdobienia pierników
Oczywiście nie można sobie świąt wyobrazić bez słodkości, bez wypieków i powrotów do tradycji. Dlatego też i w naszej szkole 15 XII zostały zorganizowane warsztaty cukiernicze dla dzieci i rodziców. Podczas warsztatów Pani Joanna Siwak pokazała jak w bardzo łatwy sposób można własnoręcznie udekorować pierniczki na świąteczny stół.
Pocztówka do Pana Sienkiewicza
W grudniu uczniowie klasy I i II gimnazjum ZS Wzdów włączyli się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Tym razem pomysłem na uczczenie Roku Sienkiewicza było wykonanie pocztówki adresowanej do pisarza, na której uczniowie przekazywali pozdrowienia oraz refleksje wywołane książkami jego autorstwa. Wśród tytułów pojawiały się najczęściej: „W pustyni i w puszczy”, „Latarnik”, „Sachem” i „Krzyżacy”. Treść pisemną uzupełniły tematyczne ilustracje wykonane własnoręcznie przez nadawców . W sumie z naszej szkoły wysłano 11 najciekawszych pocztówek .
Wzdowiaczek.
W zakładce Wzdowiaczek pojawił się nowy numer szkolnej gazetki.
Akcja „ Przygarnij książkę na święta”
Już po raz drugi biblioteka naszej szkoły zorganizowała akcję inspirowaną filantropijnymi przedsięwzięciami odbywającymi się w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Tym razem drzwi swoich domów otwieramy dla książek, które w bibliotece cierpliwie czekają na wypożyczenie i zainteresowanie się nimi. Każdy z uczniów w dniach 20 – 21 grudnia odwiedził bibliotekę, aby przygarnąć czyli wypożyczyć na święta książkę . Wszystkim uczniom życzymy miłej lektury przy blasku choinki w zaciszu ciepłego domu.
KSIĄŻKI POD CHOINKĘ
Uczniowie klasy II gimnazjum realizujący projekt gimnazjalny o problematyce czytelniczej zatytułowany „Kto czyta, nie błądzi” przeprowadzili przedświąteczną akcję pt. „Książki pod choinkę”. Zadaniem uczniów Zespołu Szkół we Wzdowie było udekorowanie choinki bombkami zawierającymi reklamę ciekawych książek. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Najwięcej propozycji ciekawych lektur zaproponowali uczniowie klasy I gimnazjum. Nie brakowało również zainteresowanych poszukiwaczy dobrej książki – choinka i jej bombki gromadziły codziennie wielu uczniów śledzących reklamowane przez rówieśników bestselery. Wśród proponowanych tytułów znalazły się między innymi: Zamek i klucz, Spojrzenie elfa, Pamiętnik narkomanki, Wspomnienia Sherlocka Holmsa, Pod zawieszonym kaczorem, Tajemnica klucza…,Bracia lwie serce, Dawno, dawno temu, Samotne święta Oskara, Martynka na wsi, Zakochany kundel, Prz
SPOTKANIE POETYCKIE
Pani Halina Błaż autorka wielu opowiadań dla dzieci, tekstów pieśni religijnych, scenariuszy okazjonalnych i inscenizacji, spotkała się z uczniami klas edukacji wczesnoszkolnej oraz kl. IV i V Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zespole Szkół we Wzdowie. Spod jej pióra wyszły m. in. „Serwus”, „Zagadki biblijne”, „Różaniec dla dzieci”, „Boski lekarz”, serie ” Jak Pan Bóg nas kocha”, które zostały wydane i pięknie zilustrowane przez Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu. Pisarka pochodzi z Dąbrowy Górniczej (woj. śląskie), ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Śląskim i od kilku lat pracuje w jednej z podkarpackich szkół. Od siedemnastu lat mieszka w Starej Wsi koło Brzozowa.
„Mikołajkowe Debiuty”- XXI gminne eliminacje
Dnia 2 grudnia 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie odbyły się gminne eliminacje XXI Konkursu Piosenki Polskiej „Mikołajkowe Debiuty”. Wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły - Nikola Kielar - uczennica klasy III, Amelia Bąk- uczennica klasy II i dwie uczennice z oddziału przedszkolnego: Oliwia Marańska i Liliana Knurek. Jedna z najmłodszych uczennic Oliwia Marańska wyśpiewała wyróżnienie piosenką pt. „ Ziemia- zielona wyspa ” i 7 grudnia wystąpi w Koncercie Finałowym w Brzozowskim Domu Kultury, reprezentując naszą szkolę. Gratulujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki za 5-letnią artystkę w najbliższą środę.
Bezpieczne wakacje.
„ BEZPIECZNE WAKACJE 2016 ”
ZWYCIĘZCY KONKURSU
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „ Bezpieczne wakacje 2016 ” organizowanym przez Komendę Powiatowa Policji w Brzozowie. I tym razem nasi mali artyści stanęli na podium oraz zdobyli wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy dzieciom jak i ich rodzicom za zaangażowanie, wenę twórczą, kreatywność i pomysłowość, która została zauważona i doceniona przez jury. A oto zwycięzcy:
KONKURS NA GRĘ PLANSZOWĄ.
REGULAMIN
1. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży Zespołu Szkół we Wzdowie.
2. Każda gra zgłoszona do udziału w konkursie musi być pracą wykonaną własnoręcznie.
3. Praca konkursowa powinna zawierać elementy charakterystyczne dla gry planszowej: tytuł, instrukcję, planszę oraz pionki do gry.
4. Tematyka gry jest dowolna.
5. Technika wykonania pracy jest dowolna.
6. Gra planszowa może być tworzona indywidualnie lub w grupach (maksymalnie 4 osoby).
7. Każdy uczestnik lub grupa może wykonać i zgłosić do konkursu tylko jedną grę planszową.
8. Ocenie podlegać będą: pomysł, staranność wykonania oraz estetyka pracy.
9. Pracę należy podpisać: imię i nazwisko autora/autorów.
10. Prace konkursowe oceniane będą w kategoriach wiekowych:
VIII Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.
Płomień rozgryzie malowane dzieje,
Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,
Pieśń ujdzie cało…
Adam Mickiewicz: „ Pieśń Wajdeloty”
Już po raz VIII słowa naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza przyświecają przedsięwzięciu, którego nadrzędnym celem jest edukacja patriotyczna, krzewienie polskiej kultury i tradycji oraz utrwalanie tożsamości narodowej. Po to właśnie organizowany jest Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej we Wzdowie. Dzieci i młodzież z Gminy Haczów rokrocznie przyjeżdżają do naszej szkoły by poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych zamanifestować swój patriotyzm, szacunek i przywiązanie do swojego kraju.
,,BOMBKA BOŻONARODZENIOWA”
REGULAMIN KONKURSU
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół we Wzdowie. Celem konkursu jest:Poznawanie i propagowanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia;
Rozwijanie aktywności artystycznej dzieci i ich uzdolnień; Prezentacja twórczości i
ROK SIENKIEWICZOWSKI
Uczniowie klasy I gimnazjum we Wzdowie uczcili Rok Sienkiewiczowski, organizując ekspozycję pt. „ Ślady Sienkiewicza wśród nas” poświęconą sławnemu pisarzowi. Uczniowie pracowali w pięcioosobowych zespołach. Kolejne grupy poszukiwały materiałów w bibliotece szkolnej, bibliotece publicznej, w biblioteczkach domowych oraz Internecie. Zgromadzone książki, opracowania oraz własnoręcznie wykonany portret pisarza stanowią dekorację sali lekcyjnej.
Z LEGENDĄ PRZEZ POLSKĘ
W listopadzie, w związku z Narodowym Świętem Niepodległości, uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej we Wzdowie uczestniczyli w mini projekcie zorganizowanym w ramach zajęć bibliotecznych. Na zajęciach przygotowawczych uczniowie rozmawiali o symbolach narodowych, zasadach zachowania wobec nich a na koniec przygotowali karty pracy w barwach narodowych. Kolejnym zadaniem małych czytelników było wypożyczenie zbioru legend polskich, zapoznanie się z nimi i wybranie jednej historii, która wydała się uczniowi najciekawsza. Następnie, na kolejnych zajęciach, uczniowie wykonywali plakat ilustrujący fabułę wybranej legendy oraz opowiadali jej treść na forum klasy. Najwięcej zainteresowania wzbudziło wystąpienie Julii Nahornej, która została nagrodzona brawami słuchaczy, natomiast plakatami trzecioklasiści udekorowali salę biblioteczną.
ROK SIENKIEWICZOWSKI – SZKOLNY TEST O SIENKIEWICZU
Dnia 9 listopada gimnazjaliści Zespołu Szkół we Wzdowie uczestniczyli w szkolnym teście o Henryku Sienkiewiczu stylizowanym na Wielkim Teście TVP 1.
Uczniowie pracowali w wylosowanych parach, odpowiadając na 20 pytań przygotowanych przez polonistkę M. Kopczyk. Zagadnienia dotyczyły życia i twórczości pisarza oraz licznych ciekawostek z nim związanych. Wyłoniono cztery najlepsze pary nagrodzone „czekami” zawierającymi pozytywne punkty z zachowania oraz wysokie oceny cząstkowe z języka polskiego. Zwycięzcami okazali się Katarzyna Magusiak i Jakub Knurek.
31.10.2016
Przypominamy, że 31.10.2016 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych organizowanych przez szkołę w godzinach 9:00 - 12:00.
Wycieczka do gospodarstwa rolnego - 20.10.2016r.
Dnia 20 października uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej wybrali się na pieszą wycieczkę do gospodarstwa rolnego Państwa Żuchowskich.
Gospodarze oprowadzili i opowiedzieli uczniom o swojej pracy w gospodarstwie. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt i uprawie roli, jak również mogły zobaczyć hodowane w tym gospodarstwie zwierzęta. Dużą atrakcją wśród dzieci było oglądanie pojazdów i maszyn wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Kampania pod nazwą „Cała Polska czyta dzieciom” jest prowadzona od czerwca 2007 roku przez Polską Izbę Książki i Fundację ABC XXI. Nie wahałam się i postanowiłam również skorzystać z tej szansy i włączyć do jej realizacji uczniów z klas młodszych naszej szkoły. Zdaję sobie sprawę, że korzyści, które płyną z głośnego czytania dzieciom w każdym wieku są nieocenione: czytanie uczy myślenia, daje wiedzę, pobudza wyobraźnię. Czytanie rozwija wrażliwość moralną, czytanie pomaga zrozumieć siebie, innych ludzi i świat, czytanie zbliża dorosłych i dzieci.
Śniadanie daje moc!
Robimy kanapki.
Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat to bardzo ważna sprawa.
Uczniowie z klasy II podczas zajęć edukacyjnych sami robili kanapki. Wcześniej rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania, m.in. o tym jak komponować posiłki, jak łączyć smaki, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać i jeść śniadanie? W ten sposób dzieci uczą się tego, czym jest kultura spożywania posiłków i higiena ich przygotowywania, rozwijają kreatywność i wyobraźnię.
Ogłoszenie.
Przypominamy, że 14 października 2016 roku (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
W tym dniu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych organizowanych przez szkołę.
Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół we Wzdowie.
Ludwig Wittgenstein powiedział: „Granice mojego języka są granicami mojego świata” . Rada Europy ustanowiła 26 września świętem języków obcych znanym pod nazwą Europejski Dzień Języków Obcych. W tym dniu języki obce obowiązujące w Europie są szczególnie propagowane i podkreśla się ich przydatność oraz potrzebę uczenia się.
Z tej okazji w naszej szkole pod opieką p. Lidii Gorczycy oraz p. Magdaleny Kruczek odbyła się akademia, w której uczniowie mieli okazję pokazać swoje umiejętności językowe. Występ składał się z kilku części. Pierwszą z nich była bajka „Czerwony Kapturek”, która została przedstawiona w języku niemieckim oraz dwie scenki rodzajowe w języku angielskim. Uczniowie również pokazali swoje umiejętności taneczne. Pierwszy układ choreograficzny został zatańczony przez dziewczęta
do niemieckiej piosenki „Schnappi”. Drugi układ zaprezentowali chłopcy wcielaj
- Środa 22.01.2025
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 443458