• Aktualności

          • Po polsku o historii
            • Po polsku o historii

            • Dnia 9 października 32 uczniów  Szkoły Podstawowej we Wzdowie( klasy IV-VIII i III gimnazjum) wzięło udział w VI Dyktandzie Niepodległościowym „ Po polsku o historii”, włączając się w ten sposób w kalendarz obchodów 100-lecia Niepodległości. Dyktando przeprowadzono w dwóch kategoriach.  Klasy IV – VI zmierzyły się z tekstem pt.” Wygrał Polskę na fortepianie” – o Janie Paderewskim, natomiast klasy starsze podjęły temat: „ Dzień jak nie co dzień, czyli minidyktando na stulecie niepodległości”.  Siedem  uczennic  osiągnęło wymagany wynik  75%  i aktualnie oczekuje na ewentualną kwalifikację do etapu wojewódzkiego dyktanda.  Gratulujemy i trzymamy kciuki.

              Szkolny koordynator dyktanda

              M. Kopczyk

               

          • Czytamy  „Przedwiośnie”
            • Czytamy „Przedwiośnie”

            • 13 września br. uczniowie najstarszej klasy wzdowskiej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, które tym razem odbyło się w miejscowej bibliotece publicznej. Tematyka czytanego tekstu pozwoliła zainicjować cykl przedsięwzięć związanych ze stuleciem Niepodległej.

          •       Nasza niezapomniana wycieczka
            • Nasza niezapomniana wycieczka

            • W dniu 10.06.2018 roku odbyła się wycieczka szkolna z udziałem dzieci naszej szkoły z klas IV-VI. Celem podróży był Przemyśl, Bolestraszyce i Krasiczyn. Opiekunami wycieczki były panie: Sylwia Lutecka, Teresa Milczanowska oraz Danuta Ziemiańska.

                     Najpierw od godziny 9.00 do 11.00 zwiedzaliśmy arborettum w Bolestraszycach. To miejsce poświęcone jest roślinom i zwierzętom, których na ogół nie spotyka się na co dzień. Można było zobaczyć tam m.in: wiekowe drzewa, pozostałe z dawnych ogrodów zamkowych, które stanowią malowniczy akcent wśród nowych nasadzeń, na które składają się gatunki obcego pochodzenia i rodzime drzewa, krzewy oraz rzadkie, zagrożone, ginące i chronione gatunki roślin. Oprócz tego w tym niezwykłym miejscu znajduje się muzeum, w którym wiedzieliśmy wiele gautnków zwierząt m.in: sowy, owady (szczególnie chrabąszcze) oraz wiele innych gatunków ssaków i ptaków. Znajduje się tam również wystawa fotograficzna, która ukazuje życie zwierząt na co dzień. Arboretum obejmuje także dziewiętnastowieczny fort dawnej Twierdzy Przemyśl.                                                                                                                                                                                        

                Nasza Pani przewodniczka oprowadzała nas po całym arborettum i pokazywała ciekawe rośliny z różnych stref klimatycznychAzji,Afryki,Ameryki Północneji Południowej,a także z Australii. Widzieliśmy także żywe pawie które były tak cudowne, że nie da się ich opisać słowami. Byliśmy również w labiryncie wykonanym z bambusa, z którego było trudno wyjść.

                   Następnie pojechaliśmy do Przemyśla. Tam spędziliśmy około 3 godzin. Gdy byliśmy na miejscu podszedł do nas Pan wojskowy, który przywitał nas i przedstawił nam plan wizyty. Uczniom zostały zaprezentowane pojazdy wojskowe, do których mieli możliwość wejść. To sprawiło nam ogromną satysfakcję.

               Później, poszliśmy do Sali Tradycji, które jest poświęcone 5 Batalionowi Strzelców Podhalańskich. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o żołnierzach.

              Około godziny 15 podjechaliśmy autobusem do ,,Schronu Zimnej Wojny''. Według mnie, to była najlepsza atrakcja. Pan przewodnik oprowadzał nas po takim miejscu, gdzie żołnierze chronili się podczas ,,zimnej wojny''. Wyglądało to tak, jakby działo to się naprawdę, jakbyśmy byli na prawdziwej wojnie! Zwłaszcza wtedy, gdy Pan ogłosił alarm i wszyscy zaczęli uciekać, bać się ponieważ było całkiem ciemno a na głowach mieliśmy kaski. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

                  Kolejnym celem był tor saneczkowy. Do specjalnych sanek siadały dwie osoby i zjeżdżały po metalowej ,,drodze''. Wszyscy świetnie się bawili.

               

              O godzinie 16:00 dotarliśmy do zamku w Krasiczynie po którym oprowadzał nas pan przewodnik. Wnętrze tego miejsca było naprawdę piękne. Wszyscy byli zachwyceni cudowną architekturą zwiedzanego obiektu. Dowiedzieliśmy się wiele o historii tego zamku. Uważnie słuchaliśmy legendy Białej Damie.

              Około godziny 20:00 powróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i emocji do naszej miejscowości. Wycieczka była udana, panowała miła atmosfera.

               

              Opracowała : Izabela Gromkiewicz, uczennica klasy VI.

              GALERIA

               

          • Finał konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017
            • Finał konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017

            • Miło nam poinformować, że Pani Lidia Gorczyca, nauczycielka języka angielskiego
              w Szkole Podstawowej we Wzdowie otrzymała tytuł finalistki konkursu  Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017. Spośród 9 finalistów został wyłoniony laureat pan Adam Stępiński- nauczyciel z liceum w Tarnobrzegu. W sobotę 9 czerwca 2018r. nauczycielka uczestniczyła
              w uroczystej ceremonii wręczenia nagród na Zamku Królewskim w Warszawie.

              Film z gali można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=GeJkTJIhHos&feature=player_embedded

              Była to już trzecia edycja konkursu zorganizowana przez British Alumni Society
              BAS- Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce oraz Oxford University Press. Celem nagrody jest podniesienie rangi nauczyciela poprzez pokazanie przykładów dobrej praktyki i najlepszych profesjonalistów w zawodzie, a tym samym wnieść wkład w jakość nauczania języka angielskiego w polskich szkołach.

              Harmonogram konkursu był dość napięty- termin nadsyłania wniosków wypełnionych przez osoby zainteresowane kończył się pod koniec marca, a ogłoszenie listy 9 finalistów nastąpiło już w połowie kwietnia. Każdy z wybranych kandydatów miał za zadanie przygotować do 07.05.2018r. prezentację w dowolnej formie multimedialnej na temat swoich osiągnięć. W prezentacji naszej nauczycielki znalazły się czynności, które wykonuje ze swoimi uczniami na co dzień m.in. projekt eTwinning, laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych z języka angielskiego.

              Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

          • Szkoła Podstawowa we Wzdowie przyjazna utalentowanym uczniom.
            • Szkoła Podstawowa we Wzdowie przyjazna utalentowanym uczniom.

            • W dniu 12.06.2018r., dyrektor naszej szkoły – Pan Andrzej Mazur odebrał z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch, tytuł „SZKOŁA PRZYJAZNA UTALENTOWANYM UCZNIOM”. To już drugi taki certyfikat, który zawdzięczamy pracy naszych uczniów oraz nauczycieli, którzy przygotowywali do konkursów przedmiotowych. W tym roku w naszej szkole tytuł laureata konkursu przedmiotowego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, zdobyła:

              - Natalia Mędrek- język angielski, opiekun mgr Lidia Gorczyca

              Zaś tytuł finalisty uzyskały:

              - Anna Styszko- język angielski, opiekun mgr Lidia Gorczyca

              - Krystyna Mazur- język polski, opiekun mgr Magdalena Kopczyk

              Certyfikat „Szkoła przyjazna utalentowanym uczniom” potwierdza wyróżniające się warunki stworzone uczniom przez naszą szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

              Gratulujemy uczennicom i ich nauczycielkom oraz życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym!

          • PROJEKT GIMNAZJALNY
            • PROJEKT GIMNAZJALNY

            • „Stąd moje korzenie”- taki tytuł przybrał tegoroczny projekt gimnazjalny realizowany przez uczniów klasy II gimnazjum we Wzdowie, którego podsumowanie nastąpiło 14 i 16 maja bieżącego roku. Uczniowie , podzieleni na cztery grupy zmierzyli się z próbą promocji swojej miejscowości. Grupa humanistyczna opracowała historię Wzdowa, skupiając się szczególnie na nietuzinkowej rodzinie Ostaszewskich, których przedsięwzięcia imponowały nowatorstwem nie tylko na terenie ówczesnej Galicji.  Wykonany herb Ostoi, ilustracje tematyczne oraz krótkie scenki rodzajowe z XIX wieku przeplatane piosenkami patriotycznymi oraz polonezem zatańczonym do dźwięków „Pożegnania ojczyzny” Ogińskiego, wpisały się doskonale w jubileuszowy rok obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości, co zauważył  gość honorowy spotkania – arcybiskup Adam Szal. Dopełnieniem występu uczniów  była prelekcja dyrektora Muzeum Regionalnego w Brzozowie – pana  Mariusza Kaznowskiego, który, przedstawiając dzieje wsi Wzdów, podkreślał jej chlubną patriotyczną przeszłość. Kolejna grupa – geograficzna,  zaprezentowała położenie i warunki klimatyczne  naszej miejscowości,  uatrakcyjniając swoje wystąpienie proekolologicznym  filmem wykonanym przez uczennice naszej szkoły, apelującym o ochronę zabytkowych drzew rosnących we wzdowskim parku.  Pojawiła się też prezentacja podsumowująca prace badawcze uczniów na temat populacji mieszkańców Wzdowa. Podczas  wystąpień uczniowskich  obejrzeliśmy też film w wykonaniu grupy informatycznej,  prezentujący najciekawsze miejsca naszej miejscowości. Na koniec, każdy z uczestników otrzymał dwujęzyczny folder o Wzdowie, którego namiastką była polsko – angielska prezentacja wydania w wykonaniu grupy realizującej projekt z angielskiego. Cel przedsięwzięcia został osiągnięty – uczniowie poznali współczesne i historyczne walory swojej miejscowości, przekazali tę wiedzę swoim kolegom i zaproszonym gościom i przede wszystkim z dumą pokazywali na różne sposoby :  WZDÓW - TU MIESZKAM.

              M. Kopczyk

              M. Kopczyk

          • GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
            • GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

            •  

              08.05.2018r. w Szkole Podstawowej we Wzdowie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy
              o Krajach Anglojęzycznych (Wielka Brytania i Irlandia Północna). Konkurs skierowany był do uczniów kl. VII oraz klas gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Celem konkursu było:

              1. Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim i motywowanie ich do nauki języków obcych.

              2. Wzbogacenie wiedzy o kulturze, geografii i życiu codziennym w Wielkiej Brytanii
                i Irlandii Północnej.

              3. Zachęcenie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego.

              4. Kształtowanie tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów.

              5. Nawiązanie lub pogłębienie już istniejącej współpracy pomiędzy szkołami z terenu gminy.

              Uczniowie musieli zmierzyć się z testem, który sprawdzał ich wiedzę o Wielkiej Brytanii oraz Irlandii Północnej. Najwyższą liczbę punktów uzyskały następujące osoby:

              I miejsce: Anna Styszko – Szkoła Podstawowa we Wzdowie, kl. II gimnazjum

              II miejsce: Natalia Mędrek- Szkoła Podstawowa we Wzdowie, kl. VII

              III miejsce: Krystyna Mazur- Szkoła Podstawowa we Wzdowie, kl. II gimnazjum

              Wyróżnienie: Zuzanna Bobola – Szkoła Podstawowa we Haczowie, kl. VII

              Zwyciężczynie otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

              Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat kraju wyspiarskiego.
              W związku z tym niezależnie od zdobytego miejsca, wszyscy uczestnicy otrzymali vouchery do kina Helios w Krośnie oraz książeczki anglojęzyczne.

              Nauczycielkami prowadzącymi uczniów były p. Anna Błaż, p. Bożena Folta, p. Justyna Cwynar oraz p. Lidia Gorczyca, która była pomysłodawczynią i koordynatorką konkursu.

              Sponsorami konkursu byli:

              - Rada Rodziców Szkoły Podstawowej we Wzdowie

              - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Haczowie

              - Pan Tomasz Koczela, właściciel Firmy Handlowej ATOMA

              Galeria

               

          • I GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH  (ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO WIELKIEJ BRYTANII  I IRLANDII PÓŁNOCNEJ)
            • I GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH (ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ)

            •  

               

              REGULAMIN

               

              1.       Organizator:

              Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wzdowie

              Koordynator: Lidia Gorczyca – nauczycielka języka angielskiego

               

              2.       Miejsce i termin konkursu:

              Szkoła Podstawowa we Wzdowie, dnia 08.05.2018r. godz. 1000.

               

              3.       Uczestnicy:

              Uczniowie kl. VII szkoły podstawowej oraz kl. II- III gimnazjum. Każda szkoła może zgłosić
              3 uczestników. Uczniowie na konkurs przynoszą tylko niebieskie lub czarne długopisy.

               

              4.       Cele konkursu:

              1)      Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim i motywowanie ich do nauki języków obcych.

              2)      Wzbogacenie wiedzy o kulturze, geografii i życiu codziennym w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

              3)      Zachęcenie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego.

              4)      Kształtowanie tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów.

              5)      Nawiązanie lub pogłębienie już istniejącej współpracy pomiędzy  szkołami z terenu gminy.

               

              5.       Zakres materiału:

              1)      Informacje ogólne: nazwa, godło, flaga, hymn, patroni, regiony, mniejszości narodowe
              i religie

              2)      Geografia: klimat, rzeki, góry, morza, jeziora, regiony geograficzne, podział Wielkiej Brytanii na części oraz ich stolice

              3)      Święta narodowe i religijne, zwyczaje i tradycje, kuchnia, zwyczaje żywieniowe, narodowe potrawy

              4)      Znane miasta i atrakcje turystyczne (umiejętność rozpoznania ich na fotografii)

              5)      Sławni ludzie: aktorzy, piosenkarze, pisarze, naukowcy

              6)      Rodzina królewska

              7)      Sztuka: muzea, galerie, słynne zabytki, słynne utwory literackie, filmy

              8)      Sport: sporty narodowe, kluby piłkarskie, stadiony, słynne wydarzenia sportowe

               

              6.       Przebieg i zasady konkursu:

              Konkurs będzie się składał z zadań zamkniętych oraz otwartych. Uczniowie będą mieli 60 minut na jego napisanie. Po złożeniu prac nastąpi przerwa, w trakcie której prace konkursowe zostaną sprawdzone. Konkurs zakończy się ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem nagród. Bardzo prosimy o przybycie 15 minut przed rozpoczęciem konkursu
              w celu przeprowadzenia spraw organizacyjnych.

               

              7.       Nagrody:

              Osoby, które zajmą pierwsze trzy miejsca, otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostali uczniowie otrzymają dyplomy uczestnictwa w konkursie oraz drobne upominki.

               

              8.       Karty zgłoszeń (załącznik nr 1)zal.1.docx prosimy wysłać na adres mailowy: lidia.gorczyca8@gmail.com do dnia  30.04.2018r.

              Prosimy również o dostarczenie w dniu konkursu podpisanej zgody rodziców (załącznik 2)zal.2.docx
              na udział ich dziecka w konkursie oraz na przetwarzanie  i publikację danych osobowych uczestnika.

               

              W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

               

              Lidia Gorczyca: 669 723 795, lidia.gorczyca8@gmail.com

               

              9.       Uwagi końcowe:

               

              - Podczas trwania konkursu uczeń pracuje samodzielnie, zachowuje spokój i nie zakłóca
              w żaden inny sposób jego przebiegu (nie opuszcza wyznaczonego mu w sali miejsca, nie porozumiewa się z innymi uczestnikami, nie wypowiada uwag i komentarzy, nie korzysta
              z żadnych niedozwolonych materiałów i środków łączności). W przypadku naruszenia przez ucznia zasad regulaminu konkursu, przerywa on swoją pracę i opuszcza salę.

               

              - Termin konkursu może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu konkursu. W przypadku jakichkolwiek zmian, organizator zobowiązuje się do telefonicznego powiadomienia o nich wszystkich uczestników.

               

              ZAPRASZAMY!

              regulamin.docx

               

               

          • Sukcesy Szkoły Podstawowej we Wzdowie w wojewódzkich konkursach przedmiotowych
            • Sukcesy Szkoły Podstawowej we Wzdowie w wojewódzkich konkursach przedmiotowych

            • Uczennice Szkoły Podstawowej we Wzdowie wspaniale zaprezentowały sięw wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
               

              - Natalia Mędrek uzyskała TYTUŁ LAUREATA konkursu z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych.

              - Anna Styszko uzyskała TYTUŁ FINALISTY konkursu z języka angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych.

              - Krystyna Mazur uzyskała TYTUŁ FINALISTY konkursu z języka polskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych.

              Laureatka z języka angielskiego będzie zwolniona z tej części egzaminu na koniec klasy ósmej.

              Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Udział w nich wymaga od ucznia – jaki i przygotowującego go nauczyciela – zaangażowania i wielu godzin pracy. Uczennice do konkursów przygotowały: p. Lidia Gorczyca i p. Magdalena Kopczyk

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

              Lidia Gorczyca

               

              galeria

          • UCZNIOWIE ZE WZDOWA NA POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM W BRZOZOWIE
            • UCZNIOWIE ZE WZDOWA NA POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM W BRZOZOWIE

            •  

                       Uczniowie Szkoły Podstawowej we Wzdowie wzięli czynny udział w II Powiatowym Przeglądzie Teatralnym zorganizowanym dnia 27 marca br. przez Starostwo Powiatowe z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. 

              Podopieczni Magdaleny Kopczyk zaprezentowali inscenizację „ Żony modnej”  I. Krasickiego w adaptacji scenicznej opiekunki grupy. W tytułową rolę doskonale wcieliła się Natalia Mędrek, a u jej boku stanął Piotr- świetnie zagrany przez Daniela Błażejowskiego. Dobrym występem mogą poszczycić się też pozostali uczniowie – Anna Styszko w roli przyjaciela Piotra, Krystyna Mazur jako jego ojciec, Katarzyna Magusiak w kreacji matki żony modnej, Anna Tabisz, Weronika Lelek i Patrycja Leśniak jako jej przyjaciółki, a także Kacper Pilip i Kacper Sokołowski w roli woźniców.

              Wszyscy uczestnicy otrzymali skromne upominki, a na ręce opiekuna p. starosta Zygmunt  Błaż przekazał okolicznościowy dyplom i radioodtwarzacz, który będzie wykorzystany podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

              M. Kopczyk

              Fot. Starostwo Powiatowe w Brzozowie (galeria)

               



          • WIELKANOC 2018
            • WIELKANOC 2018

            • Zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością

              życzą

              Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wzdowie

          • X Krośnieńskie Pola Nadziei
            • X Krośnieńskie Pola Nadziei

            •  23 marca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wzdowie wzięli udział w X edycji Krośnieńskich Pół Nadziei. Ta charytatywna akcja ma na celu wsparcie krośnieńskiego Hospicjum im. św. Jana z Dukli. Harcerze  i harcerki wykonali papierowe żonkile, które rozdawali podczas kwesty. Łacznie zebrano i przekazano na rzecz hospicjum kwotę 611,72 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

              hm. Anna Mazur

          • ZWYCIĘSTWO UCZENNIC ZE WZDOWA W KONKURSIE LITERCKIM
            • ZWYCIĘSTWO UCZENNIC ZE WZDOWA W KONKURSIE LITERCKIM

            • Dnia 21 marca 2018 roku, dwie uczennice klasy II gimnazjum Szkoły Podstawowejwe Wzdowie – Krystyna Mazur i Anna Styszko, wzięły udział
              w Ponadpowiatowym Konkursie: Znani Twórcy Literatury Polskiej „ Poeci Polski Niepodległej – Skamandryci” organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Sanoku pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.  Uczniowie tworzyli dwuosobowe zespoły reprezentujące daną szkołę, ale każdy uczestnik pracował indywidualnie – jeden rozwiązywał test czytaniaze zrozumieniem, drugi test wiedzy związanej z tematyką konkursu. Następnie punkty sumowano.

              Z ogromną radością informujemy, że drużyna dziewcząt z naszej szkoły, przygotowana
              przez p. Magdalenę Kopczyk  zdobyła w tym konkursie pierwsze miejsce. Gratulujemy !

              M. Kopczyk

          • Wyniki konkursów językowych OLIMPUS
            • Wyniki konkursów językowych OLIMPUS

            • W naszej szkole zostały przeprowadzone dwie edycje ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej Olimpus sesja zimowa i jesienna.

              Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Trzy nasze uczennice uzyskały bardzo wysokie wyniki.

              - Amelia Leśniak została LAUREATEM za zajęcie 7. miejsca w kraju w kategorii kl. VI (edycja jesienna).

              - Natalia Mędrek została LAUREATEM za zajęcie 7. miejsca w kraju w kategorii kl. VII (edycja zimowa).

              - Anna Styszko została LAUREATEM za zajęcie 7. miejsca w kategorii kl. II gimnazjum (edycja zimowa).

              Gratulujemy!!!

              Lidia Gorczyca

          •     KONKURS RECYTATORSKI
            • KONKURS RECYTATORSKI

            •                               KONKURS RECYTATORSKI

                                      ,,Konopnicka dzieciom”            

                                                   

              Organizatorem konkursu jest p. Marzena Mazur Szpak

              1. Cele konkursu:

              Ø popularyzowanie twórczości Marii Konopnickiej, patronki naszej szkoły
              Ø rozwijanie zdolności recytatorskich,
              Ø zainteresowanie uczniów poezją,
              Ø zachęcanie do występów na scenie,
              Ø prezentacja umiejętności uczniów,
              Ø uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

              2. Zasady uczestnictwa:
              Ø konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0-III, 
              Ø każda klasa typuje chętnych uczestników, 
              Ø konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego M. Konopnickiej, 

              3. Przebieg konkursu
              Konkurs odbędzie się dnia 20 marca w sali Oddziału Przedszkolnego o godz. 10.00

              4. Kryteria oceny

              Powołana komisja dokona oceny wg następujących kryteriów:
              Ø dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
              Ø interpretacja tekstu,
              Ø kultura słowa,
              Ø ogólny wyraz artystyczny.

          • Dzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej we Wzdowie .
            • Dzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej we Wzdowie .

            • Dzień 21 lutego obchodzony od kilku lat jako Międzynarodowy Dzień Języka  Ojczystego, stał się dla uczniów klas starszych naszej szkoły  okazją do uczestnictwa w zabawie językowej. Każdy z nich miał zdecydować o poprawności wybranego przez siebie zwrotu spośród kilkudziesięciu przygotowanych przez nauczyciela, a następnie czytelnie skreślić niepoprawną formę. Kolejnym zadaniem było umieszczenie  tak opracowanej fiszki w dowolnym, widocznym miejscu na terenie budynku szkolnego, po czym wszyscy zgromadzili się przy okolicznościowym plakacie zawierającym przesłanie języka zredagowane w formie prośby o przestrzeganie normy językowej, unikanie wulgaryzmów, sloganów i wyrazów obcych. To przesłanie stało się motywem przewodnim krótkiej pogadanki przeprowadzonej przez polonistkę.  Kolejnym etapem podsumowującym zabawę był test językowy wyłaniający najlepszego znawcę  poprawnych form językowych. Wśród trudności znalazły się nie tylko typowe błędy typu : wziąć, włączać, lubił, liśćmi, ale też odmiana nazwisk, czy błędy tautologiczne.  Najlepszymi językowcami okazały się cztery uczennice:  Krystyna Mazur, Kinga Śmietana, Daria Krynicka i Natalia Mędrek.

              Powyższe przedsięwzięcie spotkało się z pozytywnym odbiorem nie tylko przez uczniów, ale i nauczycieli, którzy żywo reagowali na napotkane fiszki językowe, kontrolując w ten sposób lub podwyższając swoją sprawność języka ojczystego.

              Magdalena Kopczyk

          • Zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej we Wzdowie
            • Zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej we Wzdowie

            • Jak co roku, w Domu Ludowym we Wzdowie została zorganizowana zabawa karnawałowa.  Jest to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież bardzo dużo: tańce,  ciekawe stroje, poczęstunek.

              Impreza odbyła się 27.01.2018 r. i składała się z trzech części. Zanim rozpoczęły się tańce, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Lidii Gorczycy oraz p. Marzeny Mazur- Szpak przedstawili baśń według Hansa Chrystiana Andersena
              pt. „Królowa Śniegu”. Oczami wyobraźni przenieśli nas w niezwykły świat przyjaźni mającej moc skruszyć nawet najtwardszy lód oziębłości. Po występach rozpoczęła się zabawa dla dzieci i młodzieży. Ostatnią częścią była zabawa karnawałowa dla osób dorosłych.

              Dziękujemy Radzie Rodziców i rodzicom za przygotowanie i zorganizowanie zabawy karnawałowej. Wspólna praca rodziców, dzieci i nauczycieli sprawiła, że takie wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich.

              Lidia Gorczyca

              GALERIA

               

          • Sukcesy w konkursach kuratoryjnych
            • Sukcesy w konkursach kuratoryjnych

            • Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły odniosły duże sukcesy w konkursach kuratoryjnych z języka polskiego oraz języka angielskiego. Krystyna Mazur zakwalifikowała się na etap wojewódzki konkursu
              z j. polskiego (gimnazjum), Anna Styszko
              z j. angielskiego (gimnazjum) i Natalia Mędrek również z j. angielskiego (szkoła podstawowa). Opiekunkami uczennic były p. Magdalena Kopczyk – j. polski oraz p. Lidia Gorczyca – j. angielski. Uczennicom oraz nauczycielkom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap!