• Szkolne ognisko.

• Dnia 25 września  uczniowie klas 4 - 8 korzystając z pięknej pogody  uczestniczyli  w ognisku szkolnym z okazji Dnia Chłopaka. Impreza rozpoczęła się od wspólnego pieczenia kiełbasek i ziemniaków. Przy tej okazji uczniowie  poznali historię ziemniaka oraz jego nazwy w różnych regionach kraju. Czas upłynął bardzo szybko, w świetnym nastroju.  Spotkanie przy ognisku dostarczyło  mnóstwo radości i sprzyjało  kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie. Dziękujemy LKS Wzdów za udostępnienie miejsca na ognisko oraz wychowawcom za opiekę, pyszne pieczone ziemniaczki i pomysły na zabawy.

• Warsztaty stomatologiczne dla klas 1-3.

• Dnia 12.09.24 r. odbyły się warsztaty stomatologiczne dla klas 1-3, które poprowadziła Higienistka Marta.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej.

Bardzo dziękujemy Pani Marcie Gierula za ciekawe zajęcia i świetne upominki.

• Szkolna odsłona Narodowego Czytania „Kordiana”.

• Dnia 6 września, w przeddzień ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z lekturą Juliusza Słowackiego. Fragmenty tekstu z podziałem na role odczytali dorośli- panie bibliotekarki z biblioteki wiejskiej, które przyjęły nasze zaproszenie, pan dyrektor oraz nauczyciele naszej szkoły. Uczniowie natomiast, pracując w grupach, wykonywali zadania na podstawie wysłuchanego tekstu - wykreślanki frazeologiczne, zadanie prawda/fałsz oraz krzyżówkę, która wprowadzała puentę płynącą z poznanego tekstu: „Każdy na jakiś talent”. Na koniec każdy uczestnik spotkania złożył swój podpis na pamiatkowej karcie.

Magdalena Kopczyk