• „NAKRĘĆ SIĘ NA POMOC PAWEŁKOWI”.

• Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „NAKRĘĆ SIĘ NA POMOC PAWEŁKOWI”. Zachęcamy do przynoszenia nakrętek do szkoły i wspierania dalszej zbiórki. Pamiętajmy, że okazane dobro zawsze powraca.

• ❤️ Dzień Babci i Dziadka ❤️

• Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to jednak są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej we Wzdowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w harmonogram imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 27 stycznia w naszej szkole odbyła się ta wspaniała impreza. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swymi wychowawcami przygotowały program artystyczny. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Następnie dziadkowie zostali obdarowani upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami, słodziutkie lizaki oraz kalendarze ze zdjęciem. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy. W trakcie wspólnej zabawy nie zabrakło śmiesznych konkursów i zabaw przy muzyce. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoją wdzięczność.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

• Prelekcja  ❄️"Bezpieczne ferie"❄️
            • Prelekcja ❄️"Bezpieczne ferie"❄️

• Spotkanie z policjantem

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 23 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji Panią Aspirant Agnieszką Drozd i towarzyszącemu jej Misiowi Popo. Spotkanie skierowane było dla uczniów kl. 0-III. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”, ale również uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Uczniowie zostali zaproszeni i zachęceni do udziału w konkursie plastyczno-filmowym organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

Pani Aspirant podczas spotkania obdarowała uczniów odblaskami, za co serdecznie dziękujemy.

Oby zbliżające się ferie były bezpieczne, pełne pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń.

• 🎈Bal Karnawałowy Klas I-III 🎈

• Karnawał to miła,szalona,pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych.Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 17 stycznia 2024 roku.

Na szkolnej sali pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Oczywiście został wybrany król i królowa balu, którymi zostali Zuzanna Buczkowicz i Emil Józefczyk. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Radzie Rodziców za przygotowanie paczek ze słodkościami dla wszystkich dzieci, a starszym koleżankom z klasy VI i VII za pomoc w organizacji dodatkowych atrakcji- malowanie twarzy i słodki kącik.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.