• Wielkanoc.

• Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew "Alleluja" oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta - Wielkanoc.

Tuż przed przerwą świąteczną, w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych.

Uczniowie klasy I- III opowiedzieli o zwyczaju malowania pisanek, świątecznym śniadaniu w Wielką Niedzielę oraz polewaniu się wodą w lany poniedziałek, wprowadzając nas tym samym w niezwykły, świąteczny czas.

Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzmy aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.

Wesołego Alleluja!

• Dzień Patrona Szkoły.

• 22 marca uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły upamiętnili patronkę szkoły Marię Konopnicką. Podzieleni na grupy wykonywali zadania przygotowane przez nauczycieli. Każda stacja zadaniowa związana była z innym przedmiotem szkolnym i postacią pisarki. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności plastyczne przygotowując zakładki do książek i popiersie Marii Konopnickiej. Muzyczne talenty przygrywały nam na dzwonkach. Z języka angielskiego mieli przetłumaczyć wiersz z języka angielskiego na polski oraz wygenerować obraz do wiersza poetki za pomocą sztucznej inteligencji. Nie zabrakło również ciekawych i kreatywnych zadań z języka polskiego, biologii i matematyki, a także sportowych zmagań na torze przeszkód. Dzisiejszy dzień w szkole minął nam w miłej i twórczej atmosferze.

• 🎨 Gminny Konkurs Plastyczny 🎨

• Gminny Konkurs Plastyczny "Gmina Haczów za 10 lat"

organizowany przez Wójta Gminy Haczów, Pana Stanisława Jakiela. Laureatem został Nikodem Leśniak , natomiast wyróżnienia otrzymali Szymon Fiołek i Marcel Krynicki. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami pocieszenia.

Serdecznie gratulujemy!

• 🌳🐾 SPOTKANIE Z MYŚLIWYM 🐾🌳

• Wiedza przyrodnicza kształtowana jest przez całe życie, ale edukacja przyrodnicza od najmłodszych lat. Dlatego też, nasza szkoła zorganizowała wyjątkowe spotkanie- w dniu 15 marca 2024r. odwiedziła nas Pani Justyna Wójcik- Leń, myśliwa reprezentująca Polski Związek Łowiecki w Krośnie. Dzieci z niecierpliwością czekały na gościa. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 mogli poznać dokładnie rolę myśliwego w życiu lasu. Pani myśliwa opowiadała bardzo ciekawie o zwierzętach mieszkających w lesie, ich wyglądzie oraz warunkach, w jakich żyją. Uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób myśliwi dokarmiają zwierzęta, aby mogły przetrwać zimę, co jest przysmakiem dzików, saren, bażantów, ale również jak należy się zachować w lesie. Zobaczyły niektóre trofea myśliwskie, m.in. poroże. Pani Justyna opowiedziała im legendę o św. Hubercie- patronie leśników i myśliwych. Dzieci wzięły udział w quizie z nagrodami, w którym wszyscy okazali się być zwycięzcami i otrzymali piękne książeczki o lesie. Na koniec spotkania dzieci wręczyły podziękowanie i kwiaty oraz zaprosiły gościa do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Pożegnaliśmy się z naszym gościem, oczywiście, jak przystało na miłośników lasu- "Darz bór"

• Kartka wielkanocna do Rodziny Królewskiej 👑

• W ramach realizowanej innowacji z j. angielskiego uczniowie kl. II oraz III przygotowali piękne wielkanocne kartki z życzeniami dla rodziny królewskiej, które zostaną wysłane do króla Wielkiej Brytanii Karola III oraz do księcia Walii Williama. Mamy nadzieję, że rojalsom spodobają się i otrzymamy odpowiedź

• OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

• We wtorek 12 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej we Wzdowie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie, który rozgrywał się w dwóch kategoriach(kl. I - IV oraz kl. IV - VIII) wzięło udział łącznie 21 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem gminnych eliminacji czuwało jury w składzie: st. kpt. Maciej Białas i mł. asp. Zbigniew Smoleń - strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie oraz dh Szymon Sieniawski - Komendant Gminny ZOSPRP.  Zwycięzcą w kategorii dzieci młodszych został Jakub Niepokój - uczeń Szkoły Podstawowej w Haczowie a "starszą" kategorię wygrał Mikołaj Matusz ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej. Oni też będą reprezentować Gminę Haczów na etapie powiatowym. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Zuzanna Czapor(kl. IV) , Wiktoria Zdybek(kl. IV) oraz Gabriel Buczkowicz(kl. VI) i Bartosz Wojtoń(kl. VI). Wypadli dobrze i zabrakło im bardzo niewiele do finału ustnego. Gratulujemy i życzymy powodzenia za rok.

• Tydzień eksperymentów w klasie drugiej 🔎

• Co potrafi światło?

Gdzie jest moneta?

Mleczny zachód słońca.

Zabawy ze światłem i cieniem.

Tego wszystkiego osobiście mogli doświadczyć i uzyskać wszelkie odpowiedzi na nurtujące ich pytania uczniowie klasy II naszej szkoły. Bowiem w tym tygodniu przeprowadzili mnóstwo eksperymentów, dzięki którym zdobyli nową wiedzę, poznali tajemnice i magię światła. Jak porusza się światło, kiedy przenika, załamuje się? Co dzieje się ze światłem słonecznym w atmosferze ziemskiej? Z czego składa się białe światło? Te pytania i wiele innych nie są nam już obce, ponieważ znamy na nie odpowiedzi