• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH 📚

• Książka nas uczy, książka cieszy,

czasem zadziwi nas niemało

albo po prostu tak rozśmieszy,

jakby się dobry żart słyszało.

Książka też mądrze nam doradza,

różne wskazówki, wzory daje.

Książka w szeroki świat wprowadza,

dalekie z nami zwiedza kraje.

Lubimy książkę – przyjaciółkę.

Wiesz, co ci powiem? Nie odwlekaj.

Masz trochę czasu?

Spójrz na półkę, sięgnij po książkę!

Książka czeka!

23 kwietnia obchodzony jest ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. I właśnie dzisiaj my również postanowiliśmy ten dzień poświęcić "książce". Uczniowie klas 0- III wzięli udział w spotkaniu z właścicielami wydawnictwa Panią Moniką Bulik i Panem Grzegorzem Kubalem, którzy to przyjęli nasze zaproszenie i zechcieli opowiedzieć dzieciom o swojej pracy. Wspaniała prezentacja przygotowana przez Pana Grzegorza pokazała nam etapy powstawania książki- od autora do czytelnika. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali przewodnik, folder oraz mapę, za co serdecznie dziękujemy naszym Gościom. Po tak ciekawym spotkaniu zaczęły się zajęcia warsztatowe, podczas, których opowiadaliśmy o rodzajach i gatunkach książek, wyjaśniliśmy, dlaczego odgrywają one w naszym życiu tak ważną rolę oraz jakie są zasady korzystania z książek. Uczniowie pracowali w grupach zdobywając dla swoich drużyn punkty, nie zabrakło również zabaw ruchowych i sprawnościowych. Na zakończenie zajęć każdy z uczniów wykonał własną zakładkę do .

Mamy nadzieję, że obchody tego święta będą wyśmienitą okazją, by zachęcić wszystkich do odkrywania przyjemności z czytania książek.

• CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ !

• Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę.

Rozmów na temat ochrony naszej planety nigdy za wiele . Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi.Wszyscy używamy tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, roślin, lasów. Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego wszyscy musimy troszczyć się o środowisko naturalne.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego. Ważnym odbiorcą akcji są dzieci i młodzież, od których zależy przyszłość naszej planety.

Dzieci z klas I-III w dniu dzisiejszym pogłębiały wiedzę na temat ekologii podczas zabaw ,konkursów, gier , wykonując zadania utrwalające świadomość ekologiczną.

Założone zostały mini ogródki ziołowe i warzywne..

Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał sadzonkę dębu lub buka do posadzenia włączając się w ogólnopolską akcję #sadziMY 10000 sadzonek. Dziękujemy Nadleśnictwu Brzozów za sadzonki

O planetę dbać będziemy codziennie nie tylko w Dzień Ziemi !

Honorata Tabisz

• XVI Edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej ,,Poliglota"

• W dniu 10.04.2024 r. w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbył się Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej ,,Poliglota" pod honorowym patronatem podkarpackiego kuratora oświaty, kategoria kl. 7-8. Uczestnicy recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki w języku obcym. Naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Żarów i Karol Adamczak. Jury postanowiło przyznać II miejsce Karolowi Gratulujemy!

• XX Gminny Konkurs Plastyczny

• "Świat w kolorach tęczy"

Edycja wiosenna- "EKO- KRÓLIK WIELKANOCNY" organizowany przez GOKiW w Haczowie. Laureatami zostali Szymon Czapor uczeń kl.2 i Zuzanna Czapor uczennica kl.4., którzy ex aequo zajęli I miejsce Natomiast Krystian Mendyka uczeń kl. 4 został wyróżniony. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu. Każdy z nich został nagodzony dyplomem i otrzymał nagrodę rzeczową. Dziękujemy organizatorom

• ❤️  GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY ❤️
            • ❤️ GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY ❤️

• GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

" Łamigłówki bystrej główki "

„Matematyka jest drzwiami

i kluczem do nauki.”

Roger Bacon

9 kwietnia 2024r. o godz. 9.00 w sali naszej szkoły zjawili się Wyjątkowi Goście, a byli nimi przedstawiciele uczniów kl.1-3 wszystkich szkół naszej gminy wraz z Opiekunami. Przybyli oni bowiem na Gminny Konkurs Matematyczny "Łamigłówki bystrej głowki" skierowany do najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej.

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, integracja środowiska uczniowskiego, jak i również współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie pracowali indywidualnie i drużynowo, zdobywając wspólne punkty dla swojej drużyny. Każdy team pracował wytrwale i nie zniechęcał się małymi potknięciami, obserwując ich możemy stwierdzić bez wahania, że wszystkie z drużyn dały z siebie 100%. Jednak musieliśmy wyłonić najlepsze "bystre główki" i oto na podium stanęli:

I MIEJSCE - SP Malinówka

II MIEJSCE- SP Trześniów

III MIEJSCE- SP Haczów

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i mówimy do zobaczenia za rok

Serdeczne podziękowania składamy Gminie Haczów za zasponsorowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu, a Radzie Rodziców ze Wzdowa za słodki poczęstunek dla naszych gości.