• Dzień Języka Ojczystego.

• 21 lutego uczniowie naszej szkoły uczcili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, przyglądając się trudnym formom funkcjonujacym w pięknym ale niełatwym języku polskim. Uczennice najstarszej klasy przeprowadziły wśród uczniów sondaż badający ich świadomość językową. Analiza wyników wykazała, że największą poprawnością językową wykazali się uczniowie klasy VI - brawo dla nich! Najwięcej trudności sprawiły formy typu: rozmawiać o Amerykanach, w cudzysłowie, włączać, czy odmiana dat np. - dwudziestego pierwszego lutego. Zapamiętajmy brzmienie tych zwrotów oraz w codziennych rozmowach dbajmy o nasz język, bo on świadczy o nas.

• FERIE W HIGH JUMP 🤸‍♀️🤸‍♂️🤸

• 30 stycznia, w drugi dzień ferii zimowych chętni uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do High Jump – Parku Trampolin w Krośnie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, rozwijanie zainteresowania sportem, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej, a co najważniejsze zacieśnianie relacji koleżeńskich.

Bardzo aktywnie spędziliśmy te dwie godziny. Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia nie opuszczała nas nawet na sekundę.

Po takiej aktywności udaliśmy się na "małe co nieco". Nasz feryjny wyjazd zakończyliśmy w restauracji McDonald

• Wieczór w szkole :)

• Pierwszy wolny wieczór podczas ferii uczniowie klasy VI postanowili spędzić wspólnie - w szkole wraz ze swoją wychowawczynią na wieczorze filmowym. Najpierw obejrzeliśmy film, który uswiadamia widzom, jak zgubne skutki może mieć przeglądanie niebezpiecznych stron i filmików umieszczanych w sieci. Następnie własnoręcznie przygotowaliśmy kanapki a po poczęstunku bawiliśmy się, tańcząc oraz grając w różne gry i zabawy integracyjne.

Magdalena Kopczyk