• Wywiadówka.

• Zapraszamy rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się 28 listopada 2023 r. o godzinie 16:30.

• 11 listopada

• Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej we Wzdowie.

Przygotowanie i materiał zdjęciowy - nauczyciele SP Wdów.

• Przerwa na czytanie.

• Bajki towarzyszą nam od dzieciństwa. Mamy swoich ulubionych bohaterów. Właśnie dziś uczniowie naszej szkoły wcielili się w postacie z bajek. Po korytarzach spacerowały księżniczki, smoki, króliki, brykały tygrysy, pojawił się też Szrek i Bob Budowniczy. Gratulujemy wspaniałych pomysłów.

Bajkowi bohaterowie uczestniczyli w organizowanym przez szkolną bibliotekę projekcie "Przerwa na czytanie". Czytali sobie wzajemnie ulubione bajki. Zapraszamy do biblioteki gdzie znajdziecie wspaniałe książki.

• 🎈🎨 Konkurs 🎨🎈

• Konkurs "Postać z mojej ulubionej bajki" Rozstrzygnięty!

Oto zwycięzcy:

Nela Knurek kl. 0

Paulina Mazur kl. 0

Milena Oleniacz kl.1

Antonina Wojtoń kl.2

Amelia Adamska kl.1

Tymon Knurek kl. 2

Wyróżnienie otrzymała Amelia Marańska z kl.1

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.

• Wyjście na cmentarz kl. IV i V🕯️🍂

• Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych bliskich, krewnych, znajomych. Dlatego w dniu 06.11.2023r. uczniowie z klas IV oraz V wraz z wychowawczynią wybrali się na cmentarz parafialny, aby zapalić znicze na grobach swoich bliskich. Towarzyszyła nam piękna, polska złota jesień.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 🦄🐒🐯🐷

• 5 listopada obchodzimy nietypowe święto -

to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

To okazja, by celebrować i świętować ulubione postacie z klasycznych bajek Disneya i innych popularnych filmów, i książek dla dzieci. To inicjatywa,która promuje czytanie, kreatywność, gwarantuje rozrywkę, a jednocześnie przywraca wspomnienia z dzieciństwa. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to okazja do wyrażenia swojej kreatywności, a także przypomnienia sobie o wartościach o przesłaniach zawartych w klasycznych opowieściach. Tego dnia w naszej szkole dla uczniów klas 0-III zostały zorganizowane różnego rodzaju zabawy związane z postaciami z bajek: konkursy, quiz z zagadkami, czytanie fragmentów bajek, konkurecje sprawnościowe, zabawy przy muzyce i wiele innych.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek zakończyliśmy wspólnym bajkowym seansem- przenosząc się do szkolnego "kina" .

To były bajeczne zajęcia

• Konkurs na najpiękniejszą dynię 🎃🎃🎃

• 31.10.2023r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą dynię. Przyniesione prace przerosły wszelkie oczekiwania. Dynie były piękne, pomysłowe i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

W kategorii klasy I-III zwyciężyli:

I miejsce - Emil Józefczyk kl. 2

II miejsce - Aleksander Bethke kl.1

III miejsce - Zuzanna Buczkowicz kl. 3

W kategorii klasy IV - VII zwyciężyli:

I miejsce - Szymon Fiołek kl. 5

II miejsce - Wiktoria Żarów kl. 7

III miejsce - Krystian Mendyka kl. 5

Gratuluję wszystkim kreatywnych pomysłów. Brawa dla Was!

Jednocześnie na lekcjach języka angielskiego mówiliśmy o Halloween. Uczniowie ćwiczyli słówka związane z tym tematem, poznawali historię Halloween oraz tańczyli do piosenki "Pumpkin Man dance and freeze".

• 🎃 Halloweenowe zabawy w świetlicy. 🎃

• 31 października, w świetlicy naszej szkoły, uczniowie bawili się wspólnie podczas zabaw zorganizowanych z okazji Halloween. Jest to szansa do poznania kultury krajów anglojęzycznych, w których ten zwyczaj cieszy się największą popularnością. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób ich rówieśnicy z innych zakątków świata obchodzą Halloween, poznali zwyczaje i symbole związane z tym szczególnym dniem. Nie zabrakło tak charakterystycznych dla tego dnia słodyczy, które dzieci otrzymywały biorąc udział w różnych konkurencjach. Były zadania zręcznościowe- przebranie kolegi lub koleżanki za mumię, jak najszybciej owijając osobę papierem, przy czym było mnóstwo śmiechu i radości, zorganizowane zostały także zabawy rozwijające spostrzegawczość i refleks, zajęcia plastyczno-sensoryczne- robienie lampionów. Pracowali indywidualnie oraz zespołowo, zdobywając cukierki za każde wykonane zadanie. Nie zabrakło również zabaw przy muzyce.

Ten dzień pełen wrażeń sprawił naszym świetliczakom mnóstwo radości i pokazał, że nie takie Halloween straszne, jak o nim mówią. To po prostu ciekawa okazja do integracji dzieci, do wspólnej zabawy o nieco innym charakterze niż na co dzień oraz przede wszystkim do rozwijania różnych aktywności, umiejętności czy poznawania innych kultur. Dzieci wspólnie przyznały, że było „Straaaaaaasznie fajnie”.

• Wyjazd na spektakl.

• Zerówczaki wraz z uczniami klas I-III udali się do Brzozowskiego Domu Kultury na spektakl pt.: Polskie miasta w baśni i legendzie. Razem z naszymi bohaterami, dziadkiem Kazimierzem i jego wnukiem Bolesławem wyruszyliśmy w niezwykłą podróż po Warszawie, Krakowie, Toruniu i Poznaniu. W trakcie naszej podróży dowiedzieliśmy się nie tylko jak poznańskie koziołki trafiły na wieże ratusza ale także usłyszeliśmy hejnał z wieży mariackiej, spotkaliśmy się z syrenką w Warszawie, walczyliśmy ze złymi wiedźmami, zeszliśmy do pieczary Bazyliszka i obserwowaliśmy historię miłości z pysznymi piernikami w tle.

Kamila Szałajko

• Dyktando Niepodległościowe.

• Uczniowie Szkoły Podstawowej we Wzdowie wzięli udział w XI Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym pt. „Po polsku o historii”. Dnia 27 września z tekstem dyktanda na etapie szkolnym zmierzyło się 17 uczniów naszej szkoły. Z radością informujemy, iż komisja konkursowa zakwalifikowała do drugiego etapu 2 uczennice klasy VII: Aleksandrę Zdybek i Michalinę Tokarz, które dnia 26 października br. będą reprezentować naszą szkołę na eliminacjach wojewódzkich w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia.

Magdalena Kopczyk