• 🍅Czy wiesz jaką część rośliny jesz?🥕

• Uczniowie klasy II wzięli udział w zajęciach warsztatowych, których celem było zapoznanie z budową morfologiczną roślin. Dzieci poznały części jadalne roślin i ich zastosowanie kulinarne, choćby przyprawy, warzywa, składniki surówek czy soków. Same miały możliwość wykonania pysznych, zdrowych przekąsek z warzyw i owoców. Przypomnieliśmy również o zasadach zdrowego żywienia omawiając piramidę, która jest graficznym opisem różnych grup produktów spożywczych, niezbędnych w codziennej diecie, przedstawionych w odpowiednich proporcjach. Uczniowie także wiedzą, że aktywność fizyczna, odpowiednia podaż wody każdego dnia jest bardzo ważna dla naszego organizmu. Ważne dla zdrowia i samopoczucia jest także odpowiednia ilość snu oraz dbanie o odpowiednią masę ciała. Po takich zajęciach nie pozostaje nam nic innego, jak wdrożenie wszystkich zasad w życie.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W dniu 13.10.2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie w formule programu informacyjnego

,,Wydarzenia" przedstawili najnowsze informacje z pokoi nauczycielskich, korytarzy szkolnych, sal lekcyjnych oraz plotkarskich kuluarów uczniowskich. Zwieńczeniem przedstawienia były życzenia skierowane dla nauczycieli oraz pracowników szkoły od Rady Rodziców.

• ŚLUBUJEMY!

• "Już od dziś każdy z nas prawdziwym uczniem się stanie...."

11 października z pewnością zapadnie głęboko w pamięci dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej we Wzdowi. W obecności rodziców, nauczycieli , starszych kolegów złożyli ślubowanie i pan dyrektor dokonał oficjalnego pasowania ich na uczniów naszej szkoły.

Czy zasługują na miano ucznia? Oczywiście , co potwierdzili podczas egzaminu. Znają zasady zachowania się w szkole, cechy ucznia wzorowego, pięknie recytują, zagadki rozwiązyją i śpiewają. Mają wiedzę na temat naszej Ojczyzny - Polski.

Takich pierwszaków chętnie witamy w naszej szkolnej społeczności.

Ten ważny dzień zapewne będzie wracał w ich pamięci ,gdy spojrzą na upominki, które otrzymali od kolegów z kl II i Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy .

Po oficjalnej części pierwszaki, razem z uczniami klasy II udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców i wspólne zabawy.

Honorata Tabisz

• Dzień Chłopaka w kl. IV oraz V

• Dzień Chłopaka we wrześniu przypada, wtedy też kolegom złożyć życzenia wypada. Niech każdy dzień będzie dla Was szczęśliwy, a każdy kto Was spotka, niech będzie życzliwy!

• Dzień jabłka.

• Jabłko jest jednym z najpopularniejszych owoców na świecie. 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Święto ma na celu popularyzowanie zalet tego owocu, a jest ich wiele.

Z okazji Światowego Dnia Jabłka nasi uczniowie kl.1-3 brali udział w zajęciach, w których roli głównej wystąpiło

Klasy rozpoczęły świętowanie od pieczenia szarlotki. Potem dzieci poznały różne odmiany jabłek, budowę owoców, ich wartości odżywcze i wykorzystanie w kulinariach. Z zainteresowaniem obejrzały film „Od kwiatu do owocu” , poznając cykl rozwoju . Tworzyli plan opisu owocu, rozwiązywali łamigłówki matematyczne. W oczekiwaniu na pyszną szarlotkę wykonały pracę plastyczną i odwiedziły sad. Następnie odbyła się klasowa biesiada z jabłkiem w roli głównej. Nie zapomnieli również o Panu Dyrektorze i Pani Wicedyrektor, których poczęstowali swoimi wypiekami. Było smacznie, zdrowo i bardzo wesoło

• Dzień Chłopaka w klasie 2.

• Dzień Chłopaka w Polsce każdego roku wypada w tym samym dniu, 30 września . W 2023 roku będzie to sobota . Co ciekawe, w kalendarzu międzynarodowych świąt nie wyróżniono uroczystości obchodzonej przez chłopców - jest ona jednak obchodzona lokalnie w wielu państwach. Obchody Dnia Chłopaka najczęściej polegają na wspólnym świętowaniu i obdarowywaniu młodych mężczyzn życzeniami oraz prezentami. I w tym roku również o swoich kolegach z klasy 2 nie zapomniały dziewczynki, prezenty i życzenia zostały skierowane w ich stronę

• Dzień Chłopaka w klasie 6 i 7.

• 28 września uczennice klasy Vl i Vll wraz z wychowawczynią zorganizowały integracyjne ognisko klasowe z okazji Dnia Chłopaka. Oprócz tradycyjnie upieczonej kielbasy nie zabrakło też wspólnych zabaw intelektualnych i ruchowych - nawet pojawiła się słynna belgijka, chociaż dla niektórych okazała się za truna, przysporzyła wiele śmiechu i zabawy. Na koniec chłopcy podziękowali koleżankom za oryginalny prezent i miło spędzony czas.