• Aktualności

          • Żarnowiec i Bóbrka.
            • Żarnowiec i Bóbrka.

            • 23 marca, wykorzystując piękny, wiosenny dzień, wybraliśmy się na wycieczkę śladami ludzi naszego regionu zasłużonych dla ojczyzny. Odwiedziliśmy urokliwy dworek w Żarnowcu, w którym mieszkała i tworzyła patronka naszej szkoły - Maria Konopnicka oraz Muzeum Przemyślu Naftowego w Bóbrce, gdzie poznaliśmy nietuzinkową sylwetkę Ignacego Łukasiewicza. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu, przez co w tvch oryginalnych lekcjach mogli wziąć udział niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły.

              M. Kopczyk

          • Powitanie wiosny 2023!
            • Powitanie wiosny 2023!

            • 21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna,na którą czekamy z utęsknieniem po długiej zimie .

              Dzieci z młodszych klas postanowiły na dobre pożegnać ZIMĘ w tradycyjny sposób wykonując Marzannę.

              Marzanna jednoznacznie kojarzy się nam z pierwszym dniem wiosny. Topienie marzanny oznacza pożegnanie zimy. My naszą spaliliśmy, gdyż była wykonana z materiałów papierniczych.

              I zadziałało jest słonecznie , ciepło oby tak dalej

              Honorata Tabisz

          • PIERWSZY WIOSENNY WYJAZD 🌷🚍
            • PIERWSZY WIOSENNY WYJAZD 🌷🚍

            • Wrażeń tego tygodnia ciąg dalszy,w ten piękny wiosenny dzień dzieci z klas 0-III wyruszyły na całodniową wycieczkę do Korczyny,Żarnowca i Krosna.

              Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty czekoladowe w Korczynie. Na słodko zacząć dzień- marzenie. Degustacja różnych gatunków czekolady dodała nam energii ,poznaliśmy proces produkcji od ziarenka do tabliczki czekolady . Kulminacyjnym punktem było wykonanie swojej czekolady i lizaka oraz konkurs wiedzy ,który wygrał Michał Bobis i otrzymał złoty wołczer na zakupy w pijalni czekolady. Gratulujemy! Miejsce jest tak czarodziejskie że można tam spędzić miło czas, ale w drogę do następnego punktu wycieczki - Żarnowca.

              Żarnowiec -muzeum Marii Konopnickiej - patronki naszej szkoły. Równie niezwykłe miejsce, piękny dworek, park, w którym już wiosna zawitała i wspaniałe eksponaty ,pamiątki po naszej wspaniałej patronce. Dzieci poznały wiele ciekawostek z życia pisarki,zobaczyły przedmioty codziennego użytku z poprzedniej epoki, wystrój domów.

              Ostatnim punktem był park trampolin ( bo przecież kalorie po czekoladzie trzeba spalić) Zabawa była świetna .

              Dziękujemy Radzie Rodziców za sponsorowanie autokaru.

              Wychowawcy: Honorata Tabisz, Marzena Mazur - Szpak, Anna Mazur

          • Dni otwarte w Brzozowie.
            • Dni otwarte w Brzozowie.

            • Dnia 22 marca nasi uczniowie z klasy 8 odwiedzili Brzozowskie szkoły ponadpodstawowe w ramach "Dni otwartych". Jak co roku szkoły średnie kusiy zgromadzoną młodzież swoją ofertą edukacyjną.
              W I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego ósmoklasiści odwiedzili klasy, w których na co dzień uczą się licealiści. Między innymi klasę informatyczną, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje wynalazki. Atrakcją był również chór przy akompaniamencie, który umilił nam czas swoją interpretacją znanych utworów.

              Następnie przeszliśmy do Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej. W wejściu przywitał nas samorzą szkolny, po czym uczniowie udali się wraz z przewodnikami na zwiedzanie szkoły. Ósmoklasiści mieli możliwość skosztowania słodkości stworzonych przez uczniów technikum gastronomicznego, jak również zapoznać się z szerokim wachlarzem profili kształcenia w liceum i technikum.

              Ostatnią szkołą, która przedstawiła nam swoją ofertę był Zespół Szkół Budowlanych. Słynna "Budowlanka" postawiła na inną formę zareklamowania się. Po krótkim wprowadzeniu i opisaniu poszczególnych kierunków przez uczniów ZSB, nasi ósmoklasiści przeszli do sali gimnastycznej, gdzie czekało na nich wiele niespodzianek. Sala gimnastyczna zamieniła się w zbiór stoisk tematycznych. Dużą popularnością cieszyło się stoisko fryzjerskie, informatyczne z drukarką 3D oraz gastronomiczne, gdzie można było poczęstować się wypiekami.

              Po dniu pełnym wrażwń uczniowie wrócili do szkoły.
              Życzymy udanych wyborów.

              Sylwia Giermańska

          • 🌞🌈🌷"SPOTKANIE Z PANIĄ KONOPNICKĄ"🌷🌞🌈
            • 🌞🌈🌷"SPOTKANIE Z PANIĄ KONOPNICKĄ"🌷🌞🌈

            • Światowy Dzień Poezji, obchodzony corocznie 21 marca jest wydarzeniem popularyzującym poezję, czytanie i recytowanie wierszy. Włączając się w obchody  tego święta w SP we Wzdowie został zorganizowany konkurs recytatorski – „Spotkanie z Panią Konopnicką". Konkurs skierowany został do uczniów kl. 0 – III . Bo to właśnie wiele utworów pisarki  powstało z myślą o dzieciach.  Baśń "O krasnoludkach i o sierotce Marysi", wiersze: "Co słonko widziało", "Stefek Burczymucha", "Muchy samochwały", "Zła zima", "Pranie" to tylko niektóre tytuły dla młodszych czytelników. 
              Do recytacji przystąpiło 17 uczestników.  Występy małych artystów oceniało jury w składzie : Pani Małgorzata Rachwał, Pani Anna Fichner i Pani Władysława Mazur. Wszystkie z Pań to emerytowane nauczycielki naszej szkoły, które przyjęły zaproszenie i z uśmiechem przybyły, aby znów móc podziwiać występy najmłodszych uczniów i wytypować najlepszych, młodych artystów. Przy ocenie wzięto pod uwagę dobór tekstu i jego opanowanie pamięciowe, wyrazistą mowę, intonację, tempo mówienia, kostiumy, użyte rekwizyty, jak i ogólny wyraz artystyczny.

              Laureatami zostali :
              I   miejsce  – Maja Buczek- oddział przedszkolny,
                                    Liliana Wojtoń- kl.2
              II  miejsce  – Tymon Knurek- kl.1,
                                    Wiktoria Zdybek- kl.3
              III miejsce  –  Izabela Gasparec- kl.1
                                     Zuzanna Czapor- kl.3.

              Były również wyróżnienia, a otrzymali je
              Michał Buczkowicz,
              Wiktor Prusiecki,
              Antonina Wojtoń.

              Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki książkowe. Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się, że dzięki ich zamiłowaniu do recytacji oraz odwadze scenicznej mogliśmy podziwiać piękno poezji Marii Konopnickiej.

              Marzena Mazur-Szpak

          • Happy St. Patrick's Day!☘️🍀☘️🍀
            • Happy St. Patrick's Day!☘️🍀☘️🍀

            • Dnia 17 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Republiki Irlandii. Zgodnie z legendą Św. Patryk użył trójlistnej koniczyny do wytłumaczenia istoty Trójcy Świętej, co później stało się symbolem i początkiem chrystianizacji Irlandii. Kolor zielony od zawsze był kojarzony z Irlandią ze względu na jej przyrodnicze bogactwo – zieloną roślinność w którą ten kraj obfituje.

              W naszej szkole na lekcjach języka angielskiego uczniowie pogłębiali wiedzę na temat tradycji obchodów dnia Św. Patryka w krajach anglojęzycznych. Chętni uczniowie wzięli również udział w konkursie na najbardziej oryginalne nakrycie głowy związane z dniem św. Patryka. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością. Oto zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych:

              Kategoria kl. I - III

              I miejsce - Emil Józefczyk kl. I

              II miejsce - Tymon Knurek kl. I

              III miejsce - Liliana Wojtoń kl. II

              Kategoria kl. IV -VIII

              I miejsce - Błażej Adamczak kl. VIII

              II miejsce - Szymon Fiołek kl. IV

              III miejsce - Liliana Knurek kl. V

              Dzień Św. Patryka przyniósł do naszej szkoły powiew wiosennej energii.

              Lidia Gorczyca

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.
            • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.

            • Już po raz kolejny uczniowie z SP we Wzdowie uczestniczyli w corocznych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W tym roku gospodarzem rozgrywek była Szkoła Podstawowa w Trześniowie, na czele z Panią Dyrektor Joanną Kaczor. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy IV (Szymon Fiołek, Igor Kopczyk) i V (Marcel Krynicki, Bartosz Wojtoń). Konkurencja była spora szczególnie w młodszej grupie wiekowej. Niestety naszym uczniom nie udało zakwalifikować się do części ustnej konkursu. Zabrakło niewiele. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało jury w składzie: mł. bryg. Marek Kołodziej, kpt. Maciej Biłas oraz dh. Edward Rozenbajgier. Turniej zakończył się gratulacjami od jury oraz Pana Wójta Gminy Haczów. Wszyscy uczestnicy otrzymalipamiątkowe dyplomy oraz upominki.

               

          • Pokaz historyczny.
            • Pokaz historyczny.

            • Dnia 14. 03. 2023r. naszą szkołę odwiedzili goście z grupy Rekonstrukto z pokazem historycznym – Powstanie Styczniowe. Animatorzy w prosty i przystępny a zarazem interesujący sposób przedstawili uczniom klas 0 – VIII bolesną historię Polski z okresu zaborów. Szczególny nacisk kładli na czasy Powstania Styczniowego gdyż w tym roku obchodzimy 160 rocznicę wybuchu powstania. Dzieci mogły brać czynny  udział w pokazie , oglądały rekwizyty i broń z okresu powstania. Na końcu wszystkie klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Mam nadzieję że taka forma przekazu historycznego na długo zapadnie uczniom w pamięci. Składam również podziękowania p. Magdalenie Łanda opiekunowi sklepiku szkolnego za dofinansowanie do biletów.

              Terwsa Milczanowska

          • REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO „SPOTKANIE Z PANIĄ KONOPNICKĄ”
            • REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO „SPOTKANIE Z PANIĄ KONOPNICKĄ”

              1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej we Wzdowie
              2. Cele konkursu
              • popularyzowanie twórczości Marii Konopnickiej
              • rozwijanie zdolności recytatorskich
              • zainteresowanie uczniów poezją
              • uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze
              1. Zasady uczestnictwa
              • konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0 – III
              • konkurs odbędzie się 21 marca 2023r.
              • konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego wiersza z kanonu poezji Marii Konopnickiej
              1. Kryteria oceny
              • dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie
              • interpretacja wiersza
              • kultura słowa
              • ogólny wyraz artystyczny
              1. Ocenianie i nagrody
              • konkurs odbędzie się w 2. kategoriach wiekowych klasy 0  i  I – III,
              • komisja wyłoni laureatów z każdej grupy wiekowej
              • wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie oraz  nagrody książkowe.

               

              Zapraszam do udziału w konkursie

              Marzena Mazur- Szpak

          • Gminny Konkurs Pięknego Czytania.
            • Gminny Konkurs Pięknego Czytania.

            • Uczniowie Krystian Mendyka z klasy III i Michał Bobis z klasy II reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania. Jury oceniając płynność i bezbłędność czytania, dykcję oraz interpretację czytanego tekstu wyłoniło zwycięzców konkursu, wśród których znalazł się Michał Bobis  zajmując III miejsce. Gratulujemy!

              https://haczow.pl/

          • Dzień Kobiet
            • Dzień Kobiet

            • Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

              8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.  I mimo, że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  Uczniowie kl.I-III oraz oddziału przedszkolnego spędzili ten dzień inaczej niż zwykle. Poznali najsłynniejsze kobiety świata, wzięli udział w quizie, wykonalu piękne prace plastyczne. Nie zabrakło oczywiście zabaw przy muzyce. Chłopcy wykazali się talentem kulinarnym, przygotowując dla swoich koleżanek słodki poczęstunek w formie mufinek. Dziewczynki zaś wcieliły się w rolę modelek i pięknie zaprezentowały na wybiegu modowym. Był to wyjątkowy dzień... w bardzo miłej i radosnej atmosferze, uśmiech pojawił się na twarzy każdej Dziewczynki.


              Marzena Mazur-Szpak Honorata Tabisz

          • Bezpieczni w sieci.
            • Bezpieczni w sieci.

            • Luty to miesiąc, w który szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo w sieci internetowej. Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niezliczone zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści, czy fałszywe aplikacje. Dlatego ograniczenia w korzystaniu z internetu są tak samo ważne dla młodych ludzi, jak zasady zachowywania się offline.Podczas lekcji informatyki uczniowie oglądali filmiki propagujące działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Młodsi wykonywali plakaty i rysowali swój wymarzony komputer, natomiast starsi dyskutowali na temat niebezpiecznych sytuacji oraz mądrego korzystania z Internetu. Poznawali również zasady netykiety czyli poprawnego zachowania się w sieci. 

          • Pamiętamy o Niezłomnych
            • Pamiętamy o Niezłomnych

            • Dzisiaj uczciliśmy w naszej szkole pamięć Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na uroczystym apelu, podczas którego przybliżyliśmy los Żołnierzy i z udziałem harcerzy oddaliśmy hołd ich pamięci. Uczniowie podkreślili symbolikę życia bohaterów poprzez strój w czarno - czerwonych barwach. Ponadto treści słowne uzupełniły plakaty tematyczne wykonane przez chętnych.

              Spotkanie w gronie całej społeczności szkolnej było doskonałą okazją do podsumowania konkursów literackich i językowych zorganizowanych z okazji Dnia Języka Ojczystego. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w wyżej wymienione akcje.

          • Dzień piegów.
            • Dzień piegów.

            • “Piegi są małe, Piegi są duże,

              Piegi odnajdziesz w każdej naturze.

              Piegi są kolorowe, ładnie ozdabiają,

              najładniej jednak na buziach wyglądają”.

              1 marca to Dzień Piegów, uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I postanowili ten dzień spędzić inaczej niż zawsze.

              Dzieci uświadomiły sobie, że chociaż każdy z nas inaczej wygląda, to ma jednakowe prawa. Bawiliśmy się przy muzyce, nie zabrakło konkurencji sprawnościowych w przyklejaniu piegów, ćwiczeń rozwijajacych logiczne myślenie. Tego dnia również poznaliśmy zasady "Savoir-vivre", czyli sztukę dobrego zachowania przy stole. Dzieci nauczyły się jak nakrywać stół i poznały zasady kulturalnego zachowania przy nim.

              Dzień był bardzo wesoły, a jednocześnie pouczający.

              Marzena Mazur-Szpak

          • Kolorwy zawrót głowy...
            • Kolorwy zawrót głowy...

            • Samirzad Uczniowski naszej szkoły postanowił ubarwić szare, lutowe dni, organizując dzień kolorowego ubioru. Wielu uczniów załozyło nie tylko podstawowe elementy garderoby w wybranym przez siebie kolorze, ale także zadbało o ciekawe dodatki.

              Dzięki temu korytarze i klasy naszej szkoły stały się bardziej kolorowe i radosne.

            • REKRUTACJA 2023/2024

            • Rozpoczęły się zapisy do oddziału przedszkolnego oraz I klasy  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wzdowie. Składanie wniosków trwa do 3 marca 2023 r. Dodatkowe Informacje i formularze do zapisu w zakładce:

              ZAPRASZAMY

          • "Babuniu, Dziadziuniu w dniu Waszego święta życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..." ❤️
            • "Babuniu, Dziadziuniu w dniu Waszego święta życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..." ❤️

            • 0.02.2023 r. w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość. Tego dnia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka.

              Na wstępie Pan Dyrektor przywitał wszystkich zebranych gości. W sali gimnastycznej dzieci z klas 0-III przedstawiły program artystyczny, w którym mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

              Na zakończenie występów, dzieci rozdały bliskim upominki. Po słodkim poczęstunku, dzieci zaprosiły babcie i dziadków do zabaw i konkursów. Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczyło zarówno dzieciom jak i gościom wiele radości.

              Składamy również serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

              A. Chłap

          • Kulturalnie i historycznie.
            • Kulturalnie i historycznie.

            • W piątek 10 lutego uczniowie klas IV - VI naszej szkoły odwiedzili Rzeszów, aby obejrzeć w Tetrze Maska fantastyczny i wzruszajacy spektakl o wiernym psie Hachiko oraz przejść podziemną trasą Rzeszowa, która w niezwykle ciekawy sposób przekazuje historię miasta i regionu w nowoczesnej , interaktywnej formie. Zwiedzajacy nie tylko słuchali wykładu przewodnika, ale również wykonywali zadania tematyczne na monitorach np. tworzyli własny herb lub bawili się w karczmie sprzed wieków.

            • Na amatorskiej scenie.

            • Uczniowie klasy szóstej swoim młodszym kolegom z klasy pierwszej I oddziału przedszkolnego zaprezentowali bajki Ignacego Krasickiego w formie przedstawienia kukielkowego. W ten sposób podsumowaliśmy projekt, w którym ćwiczyli pisanie scenariusza oraz emisję słowa na scenie. Musieli też wykazać się umiejętnościami plastycznymi, gdyż samodzielnie wykonywali kukielki. Nagrodą za pracę było ciepłe przyjęcie małych widzów.

            • SUKCESY JĘZYKOWE🏆

            • Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Liliana Knurek została Laureatem III stopnia w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego Memory Master. Bardzo dobry wynik zdobyła również Natalia Zbyl, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

              Lidia Gorczyca