• Aktualności

          • Bycie FIT jest GIT
            • Bycie FIT jest GIT

            • Dnia 13.09.2023 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty o zdrowym odżywianiu w ramach projektu edukacyjnego „Bycie FIT jest GIT”. Projekt promuje zdrową żywność, pomaga młodym konsumentom świadomie i racjonalnie wybierać produkty żywieniowe.

              Warsztaty miały na celu przekazanie informacji na temat zdrowego odżywiania. Prowadzący wskazywali uwagę na najczęstsze błędy żywieniowe i sposoby ich eliminacji. Dzieci miały okazję spróbowania zdrowych produktów żywnościowych oraz mogli sami je przygotować.

              Spotkanie było bardzo ciekawe, uświadomiło dzieciom jak wielki wpływ na zdrowie, sylwetkę i jakość życia w przyszłości mają nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna zaszczepione w młodym wieku.

          • BEZPIECZEŃSTWO PIERWSZA KLASA!
            • BEZPIECZEŃSTWO PIERWSZA KLASA!

            • 13 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z mł.asp. Agnieszką Drozd z Posterunku Policji w Haczowie. Pani aspirant przypomniała uczniom o najważniejszych zasadach ruchu drogowego dla pieszych, rowerzystów , jak zachować się podczas spotkania z agresywnym psem oraz nieznajomymi.

              Razem z maskotką Misiem Popo omówiła zagrożenia jakie może napotkać młody użytkownik korzystający z internetu.

              Dzieci na koniec spotkania razem z panią policjant rozwiązały krzyżówkę i obiecały przestrzegać zasad bezpieczeństwa

               

          • Szczęśliwa Rodzina z Markowej
            • Szczęśliwa Rodzina z Markowej

            • Szczęśliwa Rodzino z Markowej

              Już niebo raduje się Wami..."

              Po 20 latach procesu beatyfikacyjnego rodzina Ulmów została wyniesiona na ołtarze. Proces zwieńczyła uroczystość w Markowej z udziałem najwyższych władz państwowych i kościelnych. Rodzina Ulmów uosabia bohaterstwo Polaków w czasie II wojny światowej, którzy narażając własne życie, pomagali swoim żydowskim współbraciom. Beatyfikacja Wiktorii, Józefa oraz ich dzieci jest szansą, aby o tych heroicznych postawach usłyszał cały świat.

              Dlatego też w naszej szkole odbyły się zajęcia, podczas, których najmłodsi uczniowie klas 0-III poznali bliżej Rodzinę Ulmów- ich życie i męczeńską śmierć. Dzieci uczestniczyły w quizie, dzięki, któremu utrwaliły wiadomości wcześniej zdobyte o błogosławionej rodzinie. Układały puzzle przedstawiające Ulmów w codziennym życiu, nauczyły się pieśni "Szczęśliwa Rodzino z Markowej" a także wykonały przestrzenne serduszka, którymi udekorowały gazetkę szkolną poświęconą Rodzinie Ulmów. Tym samym uczniowie podziękowali za uratowanie przez Rodzinę Ulmów człowieczeństwa, miłości, bliskości, odpowiedzialności, nadziei i dobroci. Bóg ich wybrał, spośród wielu rodzin, to im wyznaczył zadanie pokazania nam jak budować rodzinę, jakimi żyć wartościami.

              Marzena Mazur-Szpak

               

               

          • Narodowe Czytanie
            • Narodowe Czytanie

            • W piątek, 8 września, najstarsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Narodowym Czytaniu fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej pt.,, Nad Niemnem”. Tym razem wyszliśmy na ulice naszej pięknej miejscowości, aby tam, wśród spotkanych mieszkańców, propagować bogactwo rodzimej literatury. Odwiedzaliśmy miejscowy sklep, w którym odczytaliśmy fragment powieści o wartości pracy. Metą naszej wędrówki była biblioteka wiejska, gdzie zostaliśmy gościnnie przyjęci przez panie bibliotekarki - p. Bożenę i p. Urszulę. Tam też w zacnym towarzystwie emerytowanej polonistki p. Rachwał odczytaliśmy kolejny fragment lektury i zinterpretowaliśmy wylosowane cytaty. Wszystkim dziękujemy za udział w tym przedsiewzieciu.

              Organizatorka: Magdalena Kopczyk

          • Gminne zakończenie roku szkolnego.
            • Gminne zakończenie roku szkolnego.

            • 22.06.2023r. w naszej szkole odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego. W tym dniu, mieliśmy zaszczyt gościć Pana Wójta Gminy Haczów, Panią Dyrektor SAPO, dyrektorów szkół z terenu naszej gminy wraz najlepszymi uczniami.

              Nasze spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Nasi artyści wystawili przedstawienie pt. "Dziennik pokładowy". Przenieśliśmy naszą widownię w klimat wakacji i pirackiej przygody. Puentą naszego występu były słowa: "Nie odkryjecie nowych lądów, dopóki nie odważycie się stracić brzegu z oczu".

              Najważniejszym punktem spotkania było wręczenie nagród najlepszym uczniom z poszczególnych szkół. Po zaprezentowaniu każdego ucznia przez dyrektora szkoły, Pan Wójt wręczał nagrody. Najlepszą uczennicą w naszej szkole została Amelia Bąk. Jak co roku również najlepsza klasa z każdej szkoły otrzymała nagrodę pieniężną.

              Na zakończenie wszyscy goście wraz z występującymi uczniami delektowali się pysznym poczęstunkiem.

              Lidia Gorczyca

          • Gra terenowa.
            • Gra terenowa.

            • W ostatnim tygodniu nauki członkowie drużyny harcerskiej działającej przy naszej szkole zorganizowali dla swoich kolegów grę terenową o tematyce piracko - morskiej. Uczniowie nie tylko mieli okazję do świetnej zabawy, ale również uczyli się spostrzegawczości, zręczności manualnych, logicznego myślenia, pracy z mapą czy posługiwania się kompasem. Podczas wykonywania zadań prowadzących do zdobycia pirackiego skarbu musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą a także umiejętnością pracy w zespole. Te trzygodzinne zajęcia były doskonałym przykładem nauki poprzez zabawę, która stała się też okazją integracji rówieśników.

          • Zajęcia z robotyki w zerówce.
            • Zajęcia z robotyki w zerówce.

            • Uczniowie oddziałuprzedszkolnego brali udział w zajęciach z robotyki. Poznali zasady budowy prostych maszyn i próboweli sił w programowaniu stworzonego pojazdu. Pierwszą próbę zakończyli sukcesem. Zajęcia były możliwe do zrealizowania dzięki zestawowi Lego Spike zakupionemu w ramach projektu "Labolatoria  przyszłości".

          • Spotkanie z policjantem.
            • Spotkanie z policjantem.

            • W ostatnim tygodniu roku szkolnego odwiedził nas policjant z posterunku w Haczowie. Przypomniał zebranym uczniomm , że wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Należy jednak pamiętać, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

              https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wypoczynek

               

               

          • PIKNIK RODZINNY
            • PIKNIK RODZINNY

            • Z mamą i tatą najlepiej wszędzie,

              Przy lekcjach szkolnych, w domu w urzędzie.

              Przy ciężkiej pracy, no i w zabawie.....

              I dobra zabawa zgromadziła na stadionie we Wzdowie całe rodziny .

              Dzieci szkolne w swoim przedstawieniu o różnych sytuacjach rodzinnych zaprosiły rodziców do konkursów.

              Przybyło wielu gości wójt gminy , pan Stanisław Jakiel, poseł na Sejm pan Piotr Uruski oraz przedstawiciele organizacji :

              - Koło Gospodyń ze swoimi przepysznymi smakołykami do degustacji

              - Ochotnicza Straż Pożarna , której druhowie zaprezentowali musztrę, udzielanie pierwszej pomocy.Dzieci miały możliwość celowania wodą, do tarczy oraz wejść i pooglądać sprzęt strażacki w wozach strażackich.

              - Policja z prelekcją na temat zapobiegania przestępczości. Dzieci,a także dorośli mogli pokonać slalom w specjalnych goglach imitujących zachowanie po spożyciu alkoholu.

              - Mażoretki z Jaćmierza prezentując swoje układy taneczne.

              Na rodziny czekały liczne atrakcje: loteria fantowa , dmuchane zjeżdżalnie, fotobutki, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki i dobrze zaopatrzony bufet z frytkami, goframi , lodami ( dla każdego coś smacznego)

              Dziękujemy Radzie Rodziców za organizację pikniku.

              Nauczyciele SP

          • "Reading od magic!"
            • "Reading od magic!"

            • W roku szkolnym 2022/2023 w kl. 2 oraz kl. 3 na zajęciach j. angielskiego została przeprowadzona innowacja pedagogiczna pt. "Reading od magic!" autorstwa wyd. Pearson. Zajęcia odbywały się raz na 2 miesiące. Zajęcia te miały na celu:

              - zaktywizowanie uczniów do czytania w j. angielskim,

              - ćwiczenie sprawności czytania, mówienia po angielsku,

              - poznanie nowych słów,

              - zwiększenie motywacji do nauki j. angielskiego.

              Uczniowie na lekcji słuchali bajkę, tłumaczyli ją, opowiadali o bohaterach i rozwiązywali karty pracy. Wśród bajek były takie tytuły jak: "Toy Story", "The Jungle Book" oraz " Monsters University". Uczniowie dzięki tym lekcjom doskonalili sprawność słuchania, mówienia i czytania w j.ang., a także poszerzyli zakres słownictwa. Poza tym lekcję były atrakcyjniejsze, a uczniowie poznali żywy język obcy.

              Lidia Gorczyca

          • PARK ROZRYWKI TAJEMNICZA SOLINA
            • PARK ROZRYWKI TAJEMNICZA SOLINA

            • 12 czerwca uczniowie klas 0-III wybrali się na wycieczkę w Bieszczady do magicznej krainy Biesów i Czadów, która pozwoli zatracić się nam w bieszczadzkich legendach. Przestrzeń parku to moc interaktywnych atrakcji, animacji i ogromu zabawy dla dzieci w każdym wieku. Wkroczyliśmy w samo serce Tajemniczej Soliny, miejsce, gdzie tajemnicze istoty zabrały Nas w niezapomniany świat radości i zabawy. Poznaliśmy od lat skrywaną tajemnicę Bieszczad!

              Marzena Mazur-Szpak

          • BYĆ JAK IGNACY.
            • BYĆ JAK IGNACY.

            • Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki” to VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

              W tym roku uczniowie klasy 6 z naszej szkoły uczestniczyli w programie zdobywając wiedzę z interesujących dziedzin nauki. Poznawali wybitnych, polskich naukowców — nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych. 

              Podczas zajęć budowali statki z plastikowych butelek i papieru, poznawali Układ Słoneczny i sylwetkę Mikołaja Kopernika, łamali szyfry, sprawdzali jakie siły działające w naszym otoczeniu, przyglądali się złudzeniom optycznym i załamaniu światła, poznali historię pieniądza i podstawowe zasady ekonomii oraz różne sposoby komunikowania się. Były to zajęcia na których szóstoklasiści świetnie się bawili i zdobywali wiedzę o otaczającym nas świecie. Podsumowaniem projektu była wycieczka do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Z niecierpliwością czekamy na nową edycję.

          • Dzień Dziecka.
            • Dzień Dziecka.

            • „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” Janusz Korczak

              1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie klas 0-III uczestniczyli w zajęciach o charakterze sportowym w sali gimnastycznej, gdzie walczyli o tytuł "Superbohaterów". Następnie udali się na stadion sportowy, aby resztę czasu spędzić na świeżym powietrzu i upiec pyszne kiełbaski. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców. Dzisiejszy dzień był pełen uśmiechu:) Wychowawcy klas 0-III

          •  XI Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki
            • XI Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

            • 30 maja uczniowie klasy 8 brali udział w XI Krośnieńskim Festiwalu Nauki i Techniki zorganizowanym w "Mechaniku". Festiwal był adresowany do młodzieży szkół podstawowych z Krosna i okolic. Rozpoczął się o godz. 9:00  interaktywnym pokazem zorganizowanym przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Później nasi uczniowie zmierzyli się z zadaniami z dziedziny robotyki, automatyki, mechaniki, mechatroniki, chemii, fizyki, nauk przyrodniczych, lotnictwa, motoryzacji, bezpieczeństwa ruchu drogowego i wojskowości. Poprzez zastosowanie gogli VR przenieśli się do hangaru w Rzeszowie i obejrzeli jeden z największych samolotów, zmierzyli się z zadaniami spawacza i lakiernika. Wykonywali różne zadania za które otrzymali drobne nagrody.

               

          • Lekcje z LEGO.
            • Lekcje z LEGO.

            • Podczas lekcji informatyki uczniowie klas 1-3 uczyli się programowania przy użyciu zestawu LEGO SPIKE Prime zakupionego w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Kolorowe klocki w łatwy i intuicyjny sposób uczą programowania metodą „przeciągnij i upuść” w języku opartym na Scratch. System ten przez zabawę uczy krytycznego myślenia i rozwiązywania złożonych problemów, nie pozwalając na nudę. Uczniowie poznali już podstawowe elementy i metodę programowania. Na następnych lekcjach spróbują swoich sił w nowych projektach.

            • WIELKANOC 2023

            • Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego

              życzą

              Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie

          • "NIE BÓJ SIĘ TYLKO WIERZ"
            • "NIE BÓJ SIĘ TYLKO WIERZ"

            • W okresie oczekiwania na Święta Wielkiej Nocy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspólnej Drodze Krzyżowej w innej formie niż tradycyjna. Wcielili się w postać anioła i diabła, którzy to towarzyszą nam każdego dnia i stają przed nami, abyśmy podejmowali decyzję codziennych spraw. Nie zawsze prostych i łatwych dla nas. Upaść jest rzeczą ludzką. Ważne jest jednak to, by znaleźć w sobie tyle siły, aby wstać i iść dalej "dobrą drogą". Nie zabrakło również świątecznej tradycji, o których przypomnieli nam najmłodsi uczniowie szkoły. Uroczystą akademię zakończył Pan Dyrektor składając wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły i ich Rodzinom najserdeczniejsze życzenia...Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych.

              Marzena Mazur-Szpak

          • Szkolna biblioteka.
            • Szkolna biblioteka.

            • Spotkanie z literaturą - kierynek Szwecja.

              Podczas zajęć w bibliotece szkolnej uczniowie z klasy 2 mieli okazję poznać bohaterów szwedzkiej literatury dziecięcej. Dobrze znają już Pippi ale mieli okazję poznać Emila, Karusię, Annę, Brittę, Bossego i Lassego. 

              Szwedzkie książki dla najmłodszych czytelników często nie posiadają w swoich opowieściach tematów tabu. Pojawiają się tam bardzo różne historie, dzięki którym dziecko będzie mogło zrozumieć niektóre kwestie i nabyć wiedzy dotyczącej istotnych tematów. W książkach dla dzieci wyjątkowe jest to, że taka szwedzka literatura dla dzieci w doskonały sposób potrafią oddać świat dziecięcych myśli i emocji. Dziecięca perspektywa, a niejednokrotnie i dziecięcy język, sprawia, że także dorośli bardzo chętnie sięgają po szwedzkie książki dla dzieci. Jest wiele szwedzkich autorów, którzy doceniani i znani są na całym świecie. Propozycje takie jak Tove Jansson "Muminki" bądź "Dzieci z Bullerbyn" zna wielu z nas.

              Serdecznie zapraszamy do biblioteki po dostępne pozycje.