ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 - 2 WRZEŚNIA 2019 ROKU
8:15 - zbiórka na podwórku szkolnym
8.30 - msza święta w kościele parafialnym
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 - 2 WRZEŚNIA 2019 ROKU
8:15 - zbiórka na podwórku szkolnym
8.30 - msza święta w kościele parafialnym
Wtorek 18 czerwca 2019r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie językowo- plastycznym
pt. „Patrzeć na wszystko przez różowe okulary”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Jabłonicy Polskiej. Konkurs polegał na zilustrowaniu angielskiego lub niemieckiego idiomu zawierającego kolor. Wśród laureatów znaleźli się następujące osoby:
I miejsce- Julia Lelek (kl. VII)
II miejsce- Katarzyna Magusiak (kl. III G.)
III miejsce- Aleksandra Bukład (kl. VII)
III miejsce- Oliwier Oleniacz (kl. VII)
Gratulujemy!
Z przyjemnością informujemy, że Laureatami Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie zostały następujące osoby:
W kategorii Gimnazjum:
I miejsce: Anna Styszko
VI miejsce: Krystyna Mazur
W kategorii Szkół Podstawowych:
III miejsce: Mariusz Władyka
VI miejsce: Natalia Mędrek
GRATULUJEMY!
06.06.2019r. w Szkole Podstawowej we Wzdowie odbył się Gminny Konkurs
„Master of English Idioms and Proverbs”. Konkurs skierowany był do uczniów kl. VII, VIII oraz kl. III gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Celem konkursu było:
Sprawdzenie i poszerzenie wiedzy na temat idiomów i przysłów angielskich oraz ich użycia.
Zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat żywego języka.
Wzbudzanie zainteresowania językiem angielskim.
Propagowanie nauki języków poprzez wspólną zabawę, współzawodnictwo
i rozwijanie pasji uczniów.
Nawiązanie lub pogłębienie już istniejącej współpracy pomiędzy szkołami
z terenu gminy.
Uczniowie musieli zmierzyć z testem, który sprawdzał ich wiedzę z zakresu angielskich idiomów i przysłów. Najwyższą liczbę punktów uzyskały następujące osoby:
I miejsce: Klaudia Lubas – Szkoła Podstawowa w Trześniowie
II miejsce: Marcelina Przybyła – Szkoła Podstawowa w Trześniowie
III miejsce: Maja Owsiany – Szkoła Podstawowa we Wzdowie
Zwyciężczynie otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Wszyscy uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą na temat angielskich idiomów
i przysłów. W związku z tym niezależnie od zdobytego miejsca, wszyscy uczestnicy otrzymali vouchery do kina Helios w Krośnie.
Nauczycielkami prowadzącymi uczniów były p. Monika Szubrycht, p. Beata Rymarowicz oraz p. Lidia Gorczyca, która była pomysłodawczynią i koordynatorką konkursu.
Sponsorami konkursu byli:
- Rada Rodziców Szkoły Podstawowej we Wzdowie
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Haczowie
Ogólnopolski Konkurs Leksykalny- Memory Master
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w edycji wiosennej konkursu Memory Master.Wielu z nich uzyskało bardzo wysokie wyniki:
- Amelia Bąk (kl. IV) – Laureat III stopnia
- Natalia Mędrek (kl. VIII) – Laureat III stopnia
- Krystyna Mazur (kl. III G) – Laureat II stopnia
- Anna Styszko (kl. III G) – Laureat II stopnia
- Katarzyna Magusiak (kl. III G) – Laureat II stopnia
- Maja Owsiany (kl. VII)- wyróżnienie
- Amelia Leśniak ( kl. VII) – wyróżnienie
Gratulujemy!
Wójt Gminy Haczów zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych w ramach projektu
„Rozwijamy kompetencje cyfrowe w Gminie Haczów”.
Projekt skierowany jest do mieszkańców Województwa Podkarpackiego i Lubelskiego w wieku od 25 lat (ukończone), którzy są zainteresowani zwiększeniem kompetencji cyfrowych.
Szkolenia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Każdy uczestnik będzie pracował przy nowoczesnym sprzęcie informatycznym. Ponadto w ramach projektu wszyscy uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu.
Tematyka szkoleń:
• „Rodzic w Internecie”
• „Mój biznes w sieci”
• „Moje finanse i transakcje w sieci”
• „Działam w sieciach społecznościowych”
• „Tworzę własną stronę internetową (blog)”
• „Rolnik w sieci”
• „Kultura w sieci”
Miejsca szkoleń:
• Szkoła Podstawowa im. doc. dra inż. Jana Wyżykowskiego w Haczowie (Haczów 593)
• Szkoła Podstawowa w Malinówce (Malinówka 42)
• Szkoła Podstawowa w Jabłonicy Polskiej (Jabłonica Polska 178)
• Szkoła Podstawowa im. gen. B. Prugara-Ketlinga w Trześniowie (Trześniów 107)
• Szkoła Podstawowa w Jasionowie (Jasionów 195)
• Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej we Wzdowie (Wzdów 121)
• Urząd Gminy Haczów – sala konferencyjna (Haczów 573)
Planowanie rozpoczęcie szkoleń:
• lipiec 2019 r.
W ramach projektu zapewniamy:
• Bezpłatne zajęcia w ramach wybranego modułu – 16 h dydaktycznych w grupach do 12 osób
• Szkolenia najbliżej miejsca zamieszkania
• Wykwalifikowaną kadrę instruktorów
• Catering
• Pakiet szkoleniowy
• Certyfikat ukończenia szkolenia
REKRUTACJA I PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ OD 10 CZERWCA 2019 ROKU
• rekrutacja ma charakter otwarty i ciągły, aż do momentu osiągniecia założonej liczby osób do przeszkolenia tj. 168.
W celu wzięcia udziału w procesie rekrutacji, umożliwiającym zakwalifikowanie się do Projektu, niezbędne jest dostarczenie przez Kandydata/Kandydatkę dokumentu:
Deklaracji chęci udziału w projekcie,
Kwestionariusza osoby przystępującej do projektu,
Oświadczenia o wyborze tematyki szkolenia.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zobowiązane są do złożenia wyżej wymienionych dokumentów, w Urzędzie Gminy w Haczowie (pokój nr 13, 4, 6 piętro I )
Po otrzymaniu zgłoszeń, Koordynator Projektu skontaktuje się z uczestnikami celem uzgodnienia szczegółów dotyczących terminu szkoleń.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu (13) 43 910 02 wew. 44, 18 lub 21.
Rozwinięcie tematyki szkoleń
1. „Rodzic w Internecie”
Grupa docelowa: Moduł „Rodzic w Internecie” adresowany do rodziców/opiekunów poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/opiekun pozna źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie, jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczy się korzystać z podstawowych usług eadministracji dedykowanych rodzinom, takich jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z kultury i z zasobów edukacyjnych w Internecie, co jest bardzo istotne w niwelowaniu barier i przeciwdziałaniu wykluczeniu kulturowemu.
2. „Mój biznes w sieci”
Grupa docelowa: Moduł „Mój biznes w sieci” przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do założenia własnej działalności. Uczestnik nauczy się, jak może wykorzystać zasoby Internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z zasobów edukacyjnych dla przyszłych przedsiębiorców (np. Akademia PARP).
3. „Moje finanse i transakcje w sieci”
Grupa docelowa: Moduł „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił, wykorzystując sieć, zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji, m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty – wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie.
4. „Działam w sieciach społecznościowych”
Grupa docelowa: Moduł „Działam w sieciach społecznościowych” przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościowych, w tym m.in. nauczą się nawiązywać i kontynuować swoje znajomości, kształtować swój wizerunek, wykorzystywać i dzielić się swoją twórczością oraz korzystać z cudzej (ze szczególnym uwzględnieniem regulacji prawa autorskiego), współdziałać z innymi. Ponadto nauczą się, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.
5. „Tworzę własną stronę internetową (blog)”
Grupa docelowa uczestników: Moduł „Tworzę własną stronę internetową z wykorzystaniem popularnych kreatorów” przeznaczony jest dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub bloga. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć takie miejsce, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego, monitorować, wykorzystując mechanizmy analityki internetowej, rozpowszechniać oraz zrozumieć, jakie sprawy formalne trzeba załatwić. Ponadto nauczą się, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.
6. „Rolnik w sieci”
Grupa docelowa: Moduł „Rolnik w sieci” przeznaczony jest przede wszystkim dla rolników, którzy na szkoleniu dowiedzą się, gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci uczestnicy szkolenia zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi (np. farmer.pl, gospodarz.pl, topagrar.pl, ppr.pl, tygodnik-rolniczy.pl, wrp.pl, gieldarolna.pl), dedykowanymi forami wymiany informacji rolniczych (np. rolnik-forum.pl, fpr.com.pl) oraz portalami meteorologicznymi (np. pogodynka.pl, agropogoda.pl). Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego, Geoportalu (geoportal.gov.pl), rozliczeń podatkowych online (e-płatności i e-deklaracje), usług online dla ubezpieczonych w KRUS (portal eKRUS.gov.pl), usług Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (ksow.pl), ARiMR, ODR KOWR oraz GIW/GIS/PIORIN/GIJHARS – docelowo PIBŻ.
7.„Kultura w sieci”
Grupa docelowa: Moduł „Kultura w sieci” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, gdzie w Internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury (Ninateka – Filmoteka Narodowa, Polona, Encyklopedia Teatru Polskiego, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina). Poznają praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Uczestnicy dowiedzą się, jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu, bazując na informacjach z sieci, i jak stworzyć drzewo genealogiczne.
Procedury reagowania
Szkoła Podstawowa
im. Marii Konopnickiej we Wzdowie
Środa 08.05.2019 godzina 17:00 - spotkanie z rodzicami.
życzą: Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie
Dnia 28. 03. 2019r. uczennice Szkoły Podstawowej we Wzdowie uczestniczyły w VII Ponadpowiatowym Konkursie „ Znani Twórcy Literatury Polskiej – Adam Mickiewicz”. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem, gdyż do konkursowych zmagań przystąpiło ponad 50 uczestników. Nasze uczennice wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami polonistycznymi, zdobywając pierwsze i trzecie miejsce w dwóch różnych kategoriach. Ponadto w konkurencji drużynowej uczennice naszej szkoły uzyskały pierwsze wyróżnienie. Gratulujemy!
M. Kopczyk
W naszej szkole przeprowadzono Ogólnopolską Olimpiadę OLIMPUS (edycja zimowa) z języka angielskiego. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
Gratulacje!
W ostatnim czasie uczniowie z SP we Wzdowie wzięli udział w kilku konkursach językowych. Najważniejszym z nich był konkurs kuratoryjny z języka angielskiego. Uczennica kl. III gimnazjum- Anna Styszko zdobyła tytuł finalisty. Biorąc pod uwagę poziom trudności tego konkursu jest to bardzo duży sukces.
Kolejnym konkursem był Junior Master of English, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu leksykalno- gramatycznego. Nasze uczennice zawojowały w tym konkursie:
- I miejsce - Anna Styszko
- II miejsce – Natalia Mędrek (kl. VIII)
W szkole został również przeprowadzony konkurs Memory Master. Uczniowie, którzy w nim uczestniczyli zaprezentowali się znakomicie:
- Laureat II stopnia – Natalia Mędrek
- Laureat III stopnia – Mariusz Władyka (kl. VIII)
- Wyróżnienie – Amelia Leśniak (kl. VII)
Kierujemy gratulacje dla uczniów, rodziców oraz dla nauczycielki j. ang. – p. Lidii Gorczycy, która przygotowywała uczniów do wszystkich wyżej wymienionych konkursów.
W dniu 09.02.2019r. w Domu Ludowym we Wzdowie odbyła się coroczna szkolna zabawa karnawałowa. Po przywitaniu zebranych gości przez pana dyrektora, uczniowie zaprezentowali historię Kopciuszka wg. braci Grimm. Młodzi aktorzy pod kierunkiem p. Lidii Gorczycy oraz p. Agaty Chłap włożyli bardzo dużo pracy w wyćwiczenie swoich ról, jednak ich praca została zwieńczona sukcesem i przedstawienie się wszystkim bardzo podobało.
Po inscenizacji rozpoczęła się zabawa dla dzieci i młodzieży. Ostatnim punktem wieczoru była zabawa karnawałowa dla dorosłych.
Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie i zorganizowanie zabawy karnawałowej. Wspólne zaangażowanie się rodziców, dzieci i nauczycieli z pewnością przyniosło znakomity efekt.
Lidia Gorczyca
Podczas ferii, 13 lutego br. młodzież ze Szkoły Podstawowej we Wzdowie spotkała się na wieczorze filmowym. Dzięki życzliwości pana Krzysztofa Błaża – pracownika GOKiW w Haczowie, uczennice i uczniowie klas VII – III gimnazjum mogli wspólnie, w miłej atmosferze obejrzeć bardzo refleksyjny film J.A. Bayony „ Siedem minut po północy” podejmujący temat stawiania czoła problemom, które niesie życie. Po ekranizacji filmu, uczestnicy spotkania zamienili salę kinową w klub dyskusyjny, a po tym o 20.30. bezpiecznie powrócili do swoich domów.
M. Kopczyk
Już po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej we Wzdowie wzięli udział w akcji czytelniczej „ Przygarnij książkę na święta”, której ideą jest wypożyczenie na czas świąt przynajmniej jednej książki. Akcja odwołująca się do tradycji otwierania się na drugiego człowieka szczególnie podczas okresu Bożego Narodzenia, przenosi tę piękną ideę na książki, personifikując je i nobilitując do rangi przyjaciela. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim promocja czytelnictwa. W tym roku młodzież mogła skorzystać z wielu nowych pozycji zakupionych w ramach projektu „ Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.
M. Kopczyk
W dniach 28 I 29 listopada oraz 1 grudnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach dotyczących mediacji prowadzonych przez panią
E. Ochab z Podkarpackiego Centrum Madiacji.
Podczas pierwszego dnia warsztatów uczestnicy przekonali się, czym powinien cechować się dobry mediator, jakie umiejętności przydatne są podczas wykonywania tego zawodu oraz sprawdzili, czy ich charaktery zgadzają się z kryteriami idealnego mediatora. Sprawdzili się również w pracy grupowej, podczas której musieli wykazać się kreatywnością oraz dobrą komunikacją. Następnego dnia uczniowie rozmawiali z organizatorką o przebiegu mediacji oraz dokładnie omówili każdy jej element i etap. Trzeciego dnia zajęć uczestnicy mogli sami zaplanować oraz przeprowadzić mediację, rozwiązując wymyślone przez siebie problemy w grupach. Pod okiem prowadzącej przedstawili wymyślone przez siebie scenariusze, wysłuchali dotyczących ich rad oraz mogli sami przekonać się, jak ciężka może być praca mediatora. Uczniowie mieli też szansę spróbować samemu napisać ugodę. Następnie uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniu obrazującym, jak ważna jest dobra komunikacja i jak ciężko jest dokładnie przekazać swoje myśli i odczytać cudze intencje. Warsztaty zakończyły się podsumowaniem zdobytej wiedzy, która, według uczestników – uczniów klas VI, VII, VIII i III gimnazjum, jest bardzo przydatna w codziennych relacjach z ludźmi.
Anna Styszko.
Najpiękniejsze choinki wybrane! - rozstrzygnięcie Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego
Rozstrzygnęliśmy kolejną edycję „Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego” organizowanego przez Szkołę Podstawową we Wzdowie. Tym razem o miano najpiękniejszej rywalizowały choinki tworzone indywidualnie przez uczniów naszej szkoły.
Konkurs kierowany był do dzieci i młodzieży w dwóch przedziałach wiekowych ( SP klasy 0–IV, SP klasy V–VIII + III gimnazjum). Uczestnicy konkursu wykonywali prace w dowolnej technice z zastosowaniem wybranych przez siebie materiałów.
Prace oceniła 3-osobowa komisja składająca się z nauczycieli naszej szkoły. Przy ocenie prac Komisja brała pod uwagę m.in. oryginalność kompozycji, zastosowane materiały i pomysłowość wykonania poszczególnych elementów i zdecydowała o nagrodzeniu 17 z 35 biorących udział w konkursie prac:
Kat. klasy 0-IVSP:
1. Brajan Florek kl. 0
2. Krystian Lelek kl. IV
3. Michalina Tokarz kl. II
Wyróżnienia: Szymon Fiołek, Nikodem Leśniak, Jakub Kuńka, Mikołaj Marański, Oliwia Marańska
Kat. klasy V-VIII SP i III gimnazjum:
1. Natalia Magusiak kl. VII
2. Izabela Gromkiewicz kl. VII
3. Katarzyna Magusiak kl. IIIg i Norbert Florek kl. VI
Wyróżnienia: Weronika Lelek, Szymon Tabisz, Kacper Sokołowski, Anna Tabisz, Kinga Śmietana
Gratulujemy! Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
Marzena Mazur- Szpak
Powered by aSc EduPage