• Aktualności

          • List z Pałacu Buckingham 👑
            • List z Pałacu Buckingham 👑

            • Niezwykły list otrzymali dzisiaj uczniowie naszej szkoły. Przesyłka przyszła prosto z Pałacu Buckingham. Jest on odpowiedzią na nasze kartki, który wysłaliśmy w marcu z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

              A jego treść w wolnym tłumaczeniu brzmi następująco:

              — "Moi drodzy,

              Król poprosił mnie o podziękowanie za miłe życzenia, które przesłaliście z okazji Wielkanocy. Jego Królewska Mość jest bardzo wdzięczna za Waszą życzliwość w tym czasie i jest bardzo podbudowany przez ogromną liczbę wsparcia, jakie on i Królowa otrzymali w ostatnich tygodniach. Jeszcze raz dziękuję za pamięć o Królu, który przeze mnie chce przekazać swoje najserdeczniejsze życzenia."- czytamy.

              Odpowiedź z Pałacu Buckingham sprawiła dzieciom ogromną radość oraz z pewnością będzie motywacją do pisania kolejnych listów i nauki języka angielskiego.

              Lidia Gorczyca

          • Witaj majowa jutrzenko.
            • Witaj majowa jutrzenko.

            • Każdy z nas rodzi się w jakiejś ojczyźnie, wśród ludzi, którzy mówią tym samym językiem, mają podobną tradycję, troszczą się o swoją ojczyznę i w razie potrzeby jej bronią. Urodziliśmy się w Polsce, która na przestrzeni tysiąca lat przechodziła różne wydarzenia: radosne i bolesne.

              Jesteśmy Polakami, naszą ojczyzną jest Polska i pamiętamy o ważnych dla naszego kraju świętach i rocznicach. Jak powtarzał Jan Paweł II – tracąc pamięć, gubimy swoja tożsamość i wyrzekamy się cząstki samych siebie, być może tej najcenniejszej, bez której przestajemy rozumieć otaczający nas świat.

               

          • Z kroniką za pan brat
            • Z kroniką za pan brat

            • Dnia 29 kwietnia uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej we Wzdowie wysłuchali wykładu p. Krystyny Wojtoń na temat kronik, który odbył się we wzdowskiej bibliotece publicznej. Uczniowie nie tylko utrwalili wiedzę na temat kronik i dzienników, ale także poznali zasady ich prowadzenia. Mogli obejrzeć różne rodzaje kronik oraz, korzystając z obecności w bibliotece, wypożyczyć ciekawe książki na zbliżająca się majówkę. W imieniu uczniów dziękujemy p. Krystynie za ciekawy wykład, a p. Urszuli Chrobak za miłą gościnę w bibliotece.

              Magdalena Kopczyk

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH 📚
            • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH 📚

            • Książka nas uczy, książka cieszy,

              czasem zadziwi nas niemało

              albo po prostu tak rozśmieszy,

              jakby się dobry żart słyszało.

              Książka też mądrze nam doradza,

              różne wskazówki, wzory daje.

              Książka w szeroki świat wprowadza,

              dalekie z nami zwiedza kraje.

              Lubimy książkę – przyjaciółkę.

              Wiesz, co ci powiem? Nie odwlekaj.

              Masz trochę czasu?

              Spójrz na półkę, sięgnij po książkę!

              Książka czeka!

              23 kwietnia obchodzony jest ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. I właśnie dzisiaj my również postanowiliśmy ten dzień poświęcić "książce". Uczniowie klas 0- III wzięli udział w spotkaniu z właścicielami wydawnictwa Panią Moniką Bulik i Panem Grzegorzem Kubalem, którzy to przyjęli nasze zaproszenie i zechcieli opowiedzieć dzieciom o swojej pracy. Wspaniała prezentacja przygotowana przez Pana Grzegorza pokazała nam etapy powstawania książki- od autora do czytelnika. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali przewodnik, folder oraz mapę, za co serdecznie dziękujemy naszym Gościom. Po tak ciekawym spotkaniu zaczęły się zajęcia warsztatowe, podczas, których opowiadaliśmy o rodzajach i gatunkach książek, wyjaśniliśmy, dlaczego odgrywają one w naszym życiu tak ważną rolę oraz jakie są zasady korzystania z książek. Uczniowie pracowali w grupach zdobywając dla swoich drużyn punkty, nie zabrakło również zabaw ruchowych i sprawnościowych. Na zakończenie zajęć każdy z uczniów wykonał własną zakładkę do .

              Mamy nadzieję, że obchody tego święta będą wyśmienitą okazją, by zachęcić wszystkich do odkrywania przyjemności z czytania książek.

              Marzena Mazur-Szpak

          • CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ !
            • CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ !

            • Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę.

              Rozmów na temat ochrony naszej planety nigdy za wiele . Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi.Wszyscy używamy tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, roślin, lasów. Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego wszyscy musimy troszczyć się o środowisko naturalne.

              Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego. Ważnym odbiorcą akcji są dzieci i młodzież, od których zależy przyszłość naszej planety.

              Dzieci z klas I-III w dniu dzisiejszym pogłębiały wiedzę na temat ekologii podczas zabaw ,konkursów, gier , wykonując zadania utrwalające świadomość ekologiczną.

              Założone zostały mini ogródki ziołowe i warzywne..

              Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał sadzonkę dębu lub buka do posadzenia włączając się w ogólnopolską akcję #sadziMY 10000 sadzonek. Dziękujemy Nadleśnictwu Brzozów za sadzonki

              O planetę dbać będziemy codziennie nie tylko w Dzień Ziemi !

              Honorata Tabisz

               

          • XVI Edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej ,,Poliglota"
            • XVI Edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej ,,Poliglota"

            • W dniu 10.04.2024 r. w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbył się Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej ,,Poliglota" pod honorowym patronatem podkarpackiego kuratora oświaty, kategoria kl. 7-8. Uczestnicy recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki w języku obcym. Naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Żarów i Karol Adamczak. Jury postanowiło przyznać II miejsce Karolowi Gratulujemy!

              Lidia Gorczyca

          • XX Gminny Konkurs Plastyczny
            • XX Gminny Konkurs Plastyczny

            • "Świat w kolorach tęczy"

              Edycja wiosenna- "EKO- KRÓLIK WIELKANOCNY" organizowany przez GOKiW w Haczowie. Laureatami zostali Szymon Czapor uczeń kl.2 i Zuzanna Czapor uczennica kl.4., którzy ex aequo zajęli I miejsce Natomiast Krystian Mendyka uczeń kl. 4 został wyróżniony. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu. Każdy z nich został nagodzony dyplomem i otrzymał nagrodę rzeczową. Dziękujemy organizatorom

          • ❤️  GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY ❤️
            • ❤️ GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY ❤️

            • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

              " Łamigłówki bystrej główki "

              „Matematyka jest drzwiami

              i kluczem do nauki.”

                                                 Roger Bacon

              9 kwietnia 2024r. o godz. 9.00 w sali naszej szkoły zjawili się Wyjątkowi Goście, a byli nimi przedstawiciele uczniów kl.1-3 wszystkich szkół naszej gminy wraz z Opiekunami. Przybyli oni bowiem na Gminny Konkurs Matematyczny "Łamigłówki bystrej głowki" skierowany do najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej.

              Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, integracja środowiska uczniowskiego, jak i również współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie pracowali indywidualnie i drużynowo, zdobywając wspólne punkty dla swojej drużyny. Każdy team pracował wytrwale i nie zniechęcał się małymi potknięciami, obserwując ich możemy stwierdzić bez wahania, że wszystkie z drużyn dały z siebie 100%. Jednak musieliśmy wyłonić najlepsze "bystre główki" i oto na podium stanęli:

              I MIEJSCE - SP Malinówka

              II MIEJSCE- SP Trześniów

              III MIEJSCE- SP Haczów

              Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i mówimy do zobaczenia za rok

              Serdeczne podziękowania składamy Gminie Haczów za zasponsorowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu, a Radzie Rodziców ze Wzdowa za słodki poczęstunek dla naszych gości.

              DZIĘKUJEMY

              Marzena Mazur-Szpak

          • Wielkanoc.
            • Wielkanoc.

            • Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew "Alleluja" oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta - Wielkanoc.

              Tuż przed przerwą świąteczną, w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych.

              Uczniowie klasy I- III opowiedzieli o zwyczaju malowania pisanek, świątecznym śniadaniu w Wielką Niedzielę oraz polewaniu się wodą w lany poniedziałek, wprowadzając nas tym samym w niezwykły, świąteczny czas.

              Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzmy aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.

              Wesołego Alleluja!

              Marzena Mazur-Szpak

          • Dzień Patrona Szkoły.
            • Dzień Patrona Szkoły.

            • 22 marca uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły upamiętnili patronkę szkoły Marię Konopnicką. Podzieleni na grupy wykonywali zadania przygotowane przez nauczycieli. Każda stacja zadaniowa związana była z innym przedmiotem szkolnym i postacią pisarki. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności plastyczne przygotowując zakładki do książek i popiersie Marii Konopnickiej. Muzyczne talenty przygrywały nam na dzwonkach. Z języka angielskiego mieli przetłumaczyć wiersz z języka angielskiego na polski oraz wygenerować obraz do wiersza poetki za pomocą sztucznej inteligencji. Nie zabrakło również ciekawych i kreatywnych zadań z języka polskiego, biologii i matematyki, a także sportowych zmagań na torze przeszkód. Dzisiejszy dzień w szkole minął nam w miłej i twórczej atmosferze. 

            • 🎨 Gminny Konkurs Plastyczny 🎨

            • Gminny Konkurs Plastyczny "Gmina Haczów za 10 lat"

              organizowany przez Wójta Gminy Haczów, Pana Stanisława Jakiela. Laureatem został Nikodem Leśniak , natomiast wyróżnienia otrzymali Szymon Fiołek i Marcel Krynicki. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami pocieszenia.

              Serdecznie gratulujemy!

          • 🌳🐾 SPOTKANIE Z MYŚLIWYM 🐾🌳
            • 🌳🐾 SPOTKANIE Z MYŚLIWYM 🐾🌳

            • Wiedza przyrodnicza kształtowana jest przez całe życie, ale edukacja przyrodnicza od najmłodszych lat. Dlatego też, nasza szkoła zorganizowała wyjątkowe spotkanie- w dniu 15 marca 2024r. odwiedziła nas Pani Justyna Wójcik- Leń, myśliwa reprezentująca Polski Związek Łowiecki w Krośnie. Dzieci z niecierpliwością czekały na gościa. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 mogli poznać dokładnie rolę myśliwego w życiu lasu. Pani myśliwa opowiadała bardzo ciekawie o zwierzętach mieszkających w lesie, ich wyglądzie oraz warunkach, w jakich żyją. Uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób myśliwi dokarmiają zwierzęta, aby mogły przetrwać zimę, co jest przysmakiem dzików, saren, bażantów, ale również jak należy się zachować w lesie. Zobaczyły niektóre trofea myśliwskie, m.in. poroże. Pani Justyna opowiedziała im legendę o św. Hubercie- patronie leśników i myśliwych. Dzieci wzięły udział w quizie z nagrodami, w którym wszyscy okazali się być zwycięzcami i otrzymali piękne książeczki o lesie. Na koniec spotkania dzieci wręczyły podziękowanie i kwiaty oraz zaprosiły gościa do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Pożegnaliśmy się z naszym gościem, oczywiście, jak przystało na miłośników lasu- "Darz bór"

              Marzena Mazur-Szpak

          • Kartka wielkanocna do Rodziny Królewskiej 👑
            • Kartka wielkanocna do Rodziny Królewskiej 👑

            • W ramach realizowanej innowacji z j. angielskiego uczniowie kl. II oraz III przygotowali piękne wielkanocne kartki z życzeniami dla rodziny królewskiej, które zostaną wysłane do króla Wielkiej Brytanii Karola III oraz do księcia Walii Williama. Mamy nadzieję, że rojalsom spodobają się i otrzymamy odpowiedź

              Lidia Gorczyca

          • OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"
            • OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

            • We wtorek 12 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej we Wzdowie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie, który rozgrywał się w dwóch kategoriach(kl. I - IV oraz kl. IV - VIII) wzięło udział łącznie 21 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem gminnych eliminacji czuwało jury w składzie: st. kpt. Maciej Białas i mł. asp. Zbigniew Smoleń - strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie oraz dh Szymon Sieniawski - Komendant Gminny ZOSPRP.  Zwycięzcą w kategorii dzieci młodszych został Jakub Niepokój - uczeń Szkoły Podstawowej w Haczowie a "starszą" kategorię wygrał Mikołaj Matusz ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej. Oni też będą reprezentować Gminę Haczów na etapie powiatowym. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Zuzanna Czapor(kl. IV) , Wiktoria Zdybek(kl. IV) oraz Gabriel Buczkowicz(kl. VI) i Bartosz Wojtoń(kl. VI). Wypadli dobrze i zabrakło im bardzo niewiele do finału ustnego. Gratulujemy i życzymy powodzenia za rok.

          • Tydzień eksperymentów w klasie drugiej 🔎
            • Tydzień eksperymentów w klasie drugiej 🔎

            • Co potrafi światło?

              Gdzie jest moneta?

              Mleczny zachód słońca.

              Zabawy ze światłem i cieniem.

              Tego wszystkiego osobiście mogli doświadczyć i uzyskać wszelkie odpowiedzi na nurtujące ich pytania uczniowie klasy II naszej szkoły. Bowiem w tym tygodniu przeprowadzili mnóstwo eksperymentów, dzięki którym zdobyli nową wiedzę, poznali tajemnice i magię światła. Jak porusza się światło, kiedy przenika, załamuje się? Co dzieje się ze światłem słonecznym w atmosferze ziemskiej? Z czego składa się białe światło? Te pytania i wiele innych nie są nam już obce, ponieważ znamy na nie odpowiedzi

              Marzena Mazur-Szpak

          • Dzień Języka Ojczystego.
            • Dzień Języka Ojczystego.

            • 21 lutego uczniowie naszej szkoły uczcili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, przyglądając się trudnym formom funkcjonujacym w pięknym ale niełatwym języku polskim. Uczennice najstarszej klasy przeprowadziły wśród uczniów sondaż badający ich świadomość językową. Analiza wyników wykazała, że największą poprawnością językową wykazali się uczniowie klasy VI - brawo dla nich! Najwięcej trudności sprawiły formy typu: rozmawiać o Amerykanach, w cudzysłowie, włączać, czy odmiana dat np. - dwudziestego pierwszego lutego. Zapamiętajmy brzmienie tych zwrotów oraz w codziennych rozmowach dbajmy o nasz język, bo on świadczy o nas.

              M. Kopczyk