Wycieczka klas 0 - 3.
- 19
DZIĘKUJEMY.
Projekty klasy 6 i 7.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas VI i VII w ramach zajęć z wychowawcą realizowali dwa projekty służące profilaktyce zdrowia psychicznego i fizycznego. W pierwszym semestrze realizowaliśmy ogólnopolski projekt pt. „,Ja w świecie emocji ’’ skupiający uwagę na przeciwdziałaniu stanom depresyjnym, relacjach rówieśniczych i zagrożeniach płynących z gier komputerowych, forów internetowych czy niewłasciwych nawyków życiowych. W drugim semestrze skupiliśmy się na zdrowiu fizycznym, realizując projekt pt. „, W zdrowym ciele zdrowy duch”. Uczniowie przygotowali prezentacje o niebezpieczeństwach używek, zasadach zdrowego odżywiania oraz wpływie aktywności fizycznej na zdrowie psychiczne i fizyczne. Robili kanapki i sałatki bogate w witaminy, uczyli się ćwiczeń rozluźniających mięśnie oraz poznali urok zabawy na łonie natury. Oby tylko z tych, w przeważającej mierze aktywnych zajęć, uczniowie jak najwięcej skorzystali, wprowadzając poznane nawyki w życie.
M. Kopczyk
6
Piknik Rodzinny 😎⛱🌺
16.06.2024 r. na stadionie we Wzdowie odbył się Piknik Rodzinny. Na początku wszystkich uczestników przywitał dyrektor szkoły p. Andrzej Mazur oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Florek. Następnie przenieśliśmy się na Hawaje, gdzie poprzez tańce, piosenki oraz zabawy ruchowe poczuliśmy klimat nadchodzących wakacji. Kolejnym punktem programu był efektowny występ mażoretek VIVID działających przy OSP w Jaćmierzu. Swoją obecnością zaszczycili nas również niezawodni strażacy z OSP we Wzdowie, którzy przygotowali bardzo ciekawy pokaz. Uczestnicy pikniku mogli również skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, czy kreatywnych warsztatów. Oczywiście można było skosztować przepysznych przekąsek, czy wylosować super nagrodę w loterii fantowej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Pikniku Rodzinnego!
Lidia Gorczyca
17
Wycieczka klas IV-VII
10 czerwca uczniowie klas IV- VII odbyli wycieczkę w Bieszczady. Przejazd kolejką gondolową na wieżę widokową pozwoliło z lotu ptaka podziwiać piękno Zalewu Solińskiego. Natomiast emocjonujace zajęcia w Leśniczówce w Berezce doskonale połączyły ruch na świeżym powietrzu, adrenalinę i przede wszystkim integrację.
M. Kopczyk
11
Dzień Dziecka.
- 16
Sukcesy z języka angielskiego.
Dzisiaj dotarła do nas znakomita wiadomość Otóż uczniowie naszej szkoły zdobyli bardzo wysokie wyniki w ogólnopolskim konkursie leksykalnym z języka angielskiego "Memory Master".
Oto lista nagrodzonych uczniów:
- Aleksandra Zdybek - Tytuł Laureata III stopnia
- Michalina Tokarz - wyróżnienie
- Liliana Knurek - wyróżnienie
- Filip Mełnicki - wyróżnienie
- Krystian Mendyka - wyróżnienieGratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów językowych!
Lidia Gorczyca
"Cudze chwalicie, swego nie znacie..."
21 maja uczniowie kl. I i II wybrali się na wycieczkę do Brzozowa, której głównym celem było pokonanie ścieżki przyrodniczo- edukacyjnej "Zdrój" oraz zwiedzanie Muzeum Regionalnego im.A. Fastnachta. Dzieciaki z wielkim zapałem pokonali trasę, podczas której obserwowali faunę i florę lasu, dostrzegali najmniejsze istoty żywe, podziwiali piękno przyrody, a przy tym utrwalali wiadomości dotyczące budowy i warstw lasu. Następnie podczas zwiedzania muzeum mogli podziwiać wystawę z dziejów i kultury regionu brzozowskiego obejmującego eksponaty ukazujące wyposażenie salonu mieszczańsko-inteligenckiego i izby chłopskiej w I połowie XX wieku, rzeźbę ludową regionu brzozowskiego, archeologię regionu, jak i również Brzozów w okresie międzywojennym oraz ekspozycję przyrodniczo-ekologiczną. Nie zabrakło atrakcji kulinarnych- wybraliśmy się do pizzerii Francesca oraz na pyszne lody na brzozowskim rynku. To był bardzo wyczerpujący dzień, pełen aktywności
🏃♀️➡️ daliśmy radę
Marzena Mazur-Szpak
17
Teatrzyk ekologiczny ,,Ziemię mamy tylko jedną".
11 maja uczniowie klas 0-V utrwalali swoją wiedzę ekologiczną podczas spektaklu teatralnego . Główni bohaterowie żaba i doktor bocian w bardzo ciekawy sposób opowiadali o ekologii. Dzieci za uważne słuchanie, aktywność i udział w konkursach nagradzane byli słodyczami. Było miło, wesoło ale i naukowo.
Honorata Tabisz
4
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 w Gminie Haczów.
W 2024 w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Szkoła Podstawowa we Wzdowie jako jedna z czterech szkół z terenu Gminy Haczów otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 1500 zł. Otrzymane środki zostaną wykorzystane na zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat.
Celem programu jest wspieranie organów prowadzących placówki oświatowe w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.
🚒 Spotkanie ze Strażakami 🚒
W dniu 09.05.2024r. naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wzdowie strażacy: Prezes- Wojciech Wojtoń, Tomasz Wojtoń, Mateusz Pilszak, Krzysztof Knurek, Adrian Wojtoń i Jakub Wojtoń.
Przedszkolaki i uczniowie kl. I - V z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.
Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy.
Wielką radość uczniom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania.
Na zakończenie spotkania Pan Dyrektor w imieniu uczniów i nauczycieli podziękował strażakom, i życzył wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniale poprowadzone spotkanie.
Marzena Mazur-Szpak
17
Projekt ,, ENERGETYKA "w klasie VI.
Energia - co to jest? Z czego i jak się produkuje? Jakie są rodzaje elektrowni? Czy umielibyśmy funkcjonować bez energii elektrycznej? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi na lekcjach geografii.
Podsumowując dział uczniowie wykonali makiety elektrowni wodnej jądrowej i słonecznej . Pomysłowość, kreatywność i współpraca przyniosły niesamowite efekty.
Honorata Tabisz
6
List z Pałacu Buckingham 👑
Niezwykły list otrzymali dzisiaj uczniowie naszej szkoły. Przesyłka przyszła prosto z Pałacu Buckingham. Jest on odpowiedzią na nasze kartki, który wysłaliśmy w marcu z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
A jego treść w wolnym tłumaczeniu brzmi następująco:
— "Moi drodzy,
Król poprosił mnie o podziękowanie za miłe życzenia, które przesłaliście z okazji Wielkanocy. Jego Królewska Mość jest bardzo wdzięczna za Waszą życzliwość w tym czasie i jest bardzo podbudowany przez ogromną liczbę wsparcia, jakie on i Królowa otrzymali w ostatnich tygodniach. Jeszcze raz dziękuję za pamięć o Królu, który przeze mnie chce przekazać swoje najserdeczniejsze życzenia."- czytamy.
Odpowiedź z Pałacu Buckingham sprawiła dzieciom ogromną radość oraz z pewnością będzie motywacją do pisania kolejnych listów i nauki języka angielskiego.
Lidia Gorczyca
Witaj majowa jutrzenko.
Każdy z nas rodzi się w jakiejś ojczyźnie, wśród ludzi, którzy mówią tym samym językiem, mają podobną tradycję, troszczą się o swoją ojczyznę i w razie potrzeby jej bronią. Urodziliśmy się w Polsce, która na przestrzeni tysiąca lat przechodziła różne wydarzenia: radosne i bolesne.
Jesteśmy Polakami, naszą ojczyzną jest Polska i pamiętamy o ważnych dla naszego kraju świętach i rocznicach. Jak powtarzał Jan Paweł II – tracąc pamięć, gubimy swoja tożsamość i wyrzekamy się cząstki samych siebie, być może tej najcenniejszej, bez której przestajemy rozumieć otaczający nas świat.
6
Wywiadówka.
Z kroniką za pan brat
Dnia 29 kwietnia uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej we Wzdowie wysłuchali wykładu p. Krystyny Wojtoń na temat kronik, który odbył się we wzdowskiej bibliotece publicznej. Uczniowie nie tylko utrwalili wiedzę na temat kronik i dzienników, ale także poznali zasady ich prowadzenia. Mogli obejrzeć różne rodzaje kronik oraz, korzystając z obecności w bibliotece, wypożyczyć ciekawe książki na zbliżająca się majówkę. W imieniu uczniów dziękujemy p. Krystynie za ciekawy wykład, a p. Urszuli Chrobak za miłą gościnę w bibliotece.
Magdalena Kopczyk
1
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH 📚
Książka nas uczy, książka cieszy,
czasem zadziwi nas niemało
albo po prostu tak rozśmieszy,
jakby się dobry żart słyszało.
Książka też mądrze nam doradza,
różne wskazówki, wzory daje.
Książka w szeroki świat wprowadza,
dalekie z nami zwiedza kraje.
Lubimy książkę – przyjaciółkę.
Wiesz, co ci powiem? Nie odwlekaj.
Masz trochę czasu?
Spójrz na półkę, sięgnij po książkę!
Książka czeka!
23 kwietnia obchodzony jest ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. I właśnie dzisiaj my również postanowiliśmy ten dzień poświęcić "książce". Uczniowie klas 0- III wzięli udział w spotkaniu z właścicielami wydawnictwa Panią Moniką Bulik i Panem Grzegorzem Kubalem, którzy to przyjęli nasze zaproszenie i zechcieli opowiedzieć dzieciom o swojej pracy. Wspaniała prezentacja przygotowana przez Pana Grzegorza pokazała nam etapy powstawania książki- od autora do czytelnika. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali przewodnik, folder oraz mapę, za co serdecznie dziękujemy naszym Gościom. Po tak ciekawym spotkaniu zaczęły się zajęcia warsztatowe, podczas, których opowiadaliśmy o rodzajach i gatunkach książek, wyjaśniliśmy, dlaczego odgrywają one w naszym życiu tak ważną rolę oraz jakie są zasady korzystania z książek. Uczniowie pracowali w grupach zdobywając dla swoich drużyn punkty, nie zabrakło również zabaw ruchowych i sprawnościowych. Na zakończenie zajęć każdy z uczniów wykonał własną zakładkę do .
Mamy nadzieję, że obchody tego święta będą wyśmienitą okazją, by zachęcić wszystkich do odkrywania przyjemności z czytania książek.
Marzena Mazur-Szpak
14
CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ !
Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę.
Rozmów na temat ochrony naszej planety nigdy za wiele . Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi.Wszyscy używamy tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, roślin, lasów. Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego wszyscy musimy troszczyć się o środowisko naturalne.
Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego. Ważnym odbiorcą akcji są dzieci i młodzież, od których zależy przyszłość naszej planety.
Dzieci z klas I-III w dniu dzisiejszym pogłębiały wiedzę na temat ekologii podczas zabaw ,konkursów, gier , wykonując zadania utrwalające świadomość ekologiczną.
Założone zostały mini ogródki ziołowe i warzywne..
Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał sadzonkę dębu lub buka do posadzenia włączając się w ogólnopolską akcję #sadziMY 10000 sadzonek. Dziękujemy Nadleśnictwu Brzozów za sadzonki
O planetę dbać będziemy codziennie nie tylko w Dzień Ziemi !
Honorata Tabisz
27
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie