• WIELKANOC 2023

• Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego

życzą

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie

• "NIE BÓJ SIĘ TYLKO WIERZ"

• W okresie oczekiwania na Święta Wielkiej Nocy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspólnej Drodze Krzyżowej w innej formie niż tradycyjna. Wcielili się w postać anioła i diabła, którzy to towarzyszą nam każdego dnia i stają przed nami, abyśmy podejmowali decyzję codziennych spraw. Nie zawsze prostych i łatwych dla nas. Upaść jest rzeczą ludzką. Ważne jest jednak to, by znaleźć w sobie tyle siły, aby wstać i iść dalej "dobrą drogą". Nie zabrakło również świątecznej tradycji, o których przypomnieli nam najmłodsi uczniowie szkoły. Uroczystą akademię zakończył Pan Dyrektor składając wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły i ich Rodzinom najserdeczniejsze życzenia...Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych.

• Szkolna biblioteka.

• Spotkanie z literaturą - kierynek Szwecja.

Podczas zajęć w bibliotece szkolnej uczniowie z klasy 2 mieli okazję poznać bohaterów szwedzkiej literatury dziecięcej. Dobrze znają już Pippi ale mieli okazję poznać Emila, Karusię, Annę, Brittę, Bossego i Lassego.

Szwedzkie książki dla najmłodszych czytelników często nie posiadają w swoich opowieściach tematów tabu. Pojawiają się tam bardzo różne historie, dzięki którym dziecko będzie mogło zrozumieć niektóre kwestie i nabyć wiedzy dotyczącej istotnych tematów. W książkach dla dzieci wyjątkowe jest to, że taka szwedzka literatura dla dzieci w doskonały sposób potrafią oddać świat dziecięcych myśli i emocji. Dziecięca perspektywa, a niejednokrotnie i dziecięcy język, sprawia, że także dorośli bardzo chętnie sięgają po szwedzkie książki dla dzieci. Jest wiele szwedzkich autorów, którzy doceniani i znani są na całym świecie. Propozycje takie jak Tove Jansson "Muminki" bądź "Dzieci z Bullerbyn" zna wielu z nas.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki po dostępne pozycje.