• Spotkanie autorskie z Panem Jackiem Łapińskim.

• Dnia 23 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wzdowie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Jackiem Łapińskim. Hasłem przewodnim warsztatów motywujących było: "Dlaczego werto czytać książki - Pasja zamiast nałogów - chyba że nałóg namiętnego czytania."

W spotkaniu wzięła udział klasa 8 naszej szkoły. Uczniowie mogli porozmawiać z gościem o swoich pasjach, jak również zadać pytania Panu Łapińskiemu. Pan Jacek opowiadał o tym, jak zaczęła się jego przygoda z pisarstwem, jakie napotkał trudności na swojej drodze, zachęcał aby nie rezygnować ze swoich pasji. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a uczniowie z pewnością wynieśli z niego wiele cennych rad.

Serdecznie dziękujemy Pani Urszuli Chrobak za zaproszenie nas na spotkanie i słodki poczęstunek.

• Dzień Życzliwości.

• Dzisiejszy zamglony, listopadowy poranek uczniowie naszej szkoły rozjaśnili życzliwymi gestami wobec siebie. Z okazji Dnia Życzliwosci Samorzad Uczniowski zorganizował akcję przekazywania między sobą życzliwych gestów oraz słów. Mamy nadzieję, że takie zachowania pozostaną wśród nas na dłużej i staną się nieodłącznym elementem naszych relacji, czego życzliwie życzy opiekunka samorzadu - Magdalena Kopczyk.

• Paka dla zwierzaka.

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Paka dla zwierzaka''. W zbiórce trwającej od 2 listopada zgromadziliśmy karmę, miski, smycze, zabawki i inne akcesoria przydatne w opiece nad zwierzętami, które trafią do schroniska dla zwierząt w Sanoku. Wszystkim uczniom, którzy odpowiedzieli aktywnie na apel Samorzadu Szkolnego - dziękujemy.

• Świąteczny konkurs plastyczny.

• W tym roku zapraszamy do świątecznego konkursu plastycznego na przygotowanie świątecznego lampionu (dzieci i młodzież kl. 0-VIII SP).

Prace konkursowe mają mieć formę przestrzenną. Prace muszą być wykonane samodzielnie, techniką dowolną.

LAMPION ŚWIĄTECZNY – dzieci i młodzież przygotowują przestrzenny lampion świąteczny. Oceniane będzie wykorzystanie elementów naturalnych, kreatywność, pomysłowość, oryginalność, wkład pracy, estetyka i staranność . Zalecenie: prosimy przygotować lampion tak, żeby można było go zapalić (świeca, lampka, LED).

Regulamin konkursu.

• 11 listopada

• „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” Józef Piłsudski

Dnia 10 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im.Marii Konopnickiej we Wzdowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksję. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Marzena

Mazur-Szpak

• HALLOWEEN NA LEKCJACH ANGIELSKIEGO

• 28.10.2022r. nauczycielka języka angielskiego zorganizowała lekcje dotyczące Halloween. Każdy z uczniów mógł przebrać się oraz przynieść wydrążoną dynię. Na lekcjach uczniowie poznali zwyczaje związane z Halloween. Celem zajęć było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym świętem, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych. Dzieci wykonały „taniec dyni” oraz grały w gry utrwalające słownictwo.

• DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• 27.10.2022r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Uczniowie podczas uroczystej akademii przybliżyli kulturę Wielkiej Brytanii oraz przedstawili ciekawostki związane z nauką języków obcych. Pod koniec akademii ogłoszono wyniki konkursu językowo- plastycznego. Konkurs polegał na przygotowaniu plakatu, który miał zachęcić do nauki języków obcych.

Zwycięzcy w kategorii klasy IV-VII:

I miejsce- Igor Kopczyk

II miejsce- Sviatoslav Terenkov

III miejsce- Michalina Tokarz

Wyróżnienia: Nikodem Leśniak, Julia Magusiak

Zwycięzcy w kategorii klasy II i III:

I miejsce- Krystian Mendyka

II miejsce- Wiktoria Kuńka