• Aktualności

          • Wzdowscy gimnazjaliści w Lubelskiem
            • Wzdowscy gimnazjaliści w Lubelskiem

            • W dniach 17 – 18 maja 2017 roku uczniowie Gimnazjum we Wzdowie wędrowali po Lublinie i jego okolicach. 

              Pierwszym punktem wycieczki był Majdanek, gdzie młodzież poznała fakty dotyczące jednej z najciemniejszych kart naszej historii. Ogrom zamordowanych i okrucieństwo oprawców wywarło na zwiedzających ogromne wrażenie, którego dopełnieniem było potężne mauzoleum wzniesione na terenie Majdanka.  Kolejnym punktem programu był Lublin – tu najwięcej emocji wzbudziła trasa podziemna przybliżająca historię miasta oraz widokowa Wieża Trynitarska. Natomiast w skansenie położonym na obrzeżach miasta uczniowie poznali realia życia mieszczan czasów międzywojnia oraz poznali ciekawostki kultury żydowskiej.  Pełen emocji dzień zakończył wieczorek dyskusyjny z dyskoteką.

              Następnego dnia gimnazjaliści uczestniczyli w niezwykle emocjonującym  kowalskim pokazie w kuźni w Wojciechowie, po czym udali się do urokliwego Kazimierza Dolnego , a także przeszli  wąwozem lessowym zwanym Korzeniowym Dołem. Ostatnim punktem wyprawy był rejs statkiem po rzece Wiśle.

               W późnych godzinach wieczornych, pełni pozytywnych wrażeń  uczestnicy wycieczki wrócili do swoich domów.  

              Opiekunowie wyjazdu - p. L. Gorczyca, p. M. Łanda oraz p. M. Kopczyk po powrocie do szkoły  zorganizowały konkurs  na najlepszego słuchacza i obserwatora. Pytania dotyczyły ciekawostek historycznych, geograficznych i obyczajowych przekazanych przez przewodników w czasie podróży. Zwycięzcą okazała się uczennica klasy I – Krystyna Mazur, która otrzymała w nagrodę tradycyjnego kogutka z Kazimierza oraz czek na 15 punktów z zachowania. Miejsce II zdobyła Anna Styszko, natomiast III – Hubert Wojtoń.

               

          • KSIĄŻKA NA MAJÓWKĘ
            • KSIĄŻKA NA MAJÓWKĘ

            • Czas  wolny od codziennych obowiązków np. szkolnych, którym są majowe święta, jest doskonałą okazją do promocji książki, do tego, by wziąć ją do ręki i dać ponieść się urokowi fikcji literackiej lub emocjom zawartym w poezji.

              Grupa projektowa: „ Kto czyta, nie błądzi” tuż przed majówką, tj. 26 kwietnia  br. zorganizowała kolejną akcję promującą czytelnictwo wśród uczniów Zespołu Szkół we Wzdowie. Wybrawszy wg nich najciekawsze książki, umieścili je w majówkowych, wiosennie przystrojonych koszach, po czym wyruszyli z nimi na korytarze szkolne, zachęcając do wypożyczenia w ten niekonwencjonalny sposób książki na nadchodzącą majówkę. W ten sposób wiele książek znalazło się w rękach naszych uczniów i mamy nadzieję, że urozmaicą one dni wolne.

              M. Kopczyk

          • Tytuł laureata i finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego
            • Tytuł laureata i finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego

            • „Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”.
              Jan Paweł II

              Powyższe motto stanowi podsumowanie  sukcesu dwóch uczennic z Zespołu Szkół we Wzdowie w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Amelia Leśniak, uczennica klasy V, zdobyła tytuł laureata, natomiast Natalia Mędrek, uczennica kl.VI, uzyskała tytuł finalisty.

              Uczennice w drodze po najwyższe tytuły musiały zmierzyć się z zadaniami z języka angielskiego w trzech etapach – szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Na każdym z nich wymagana była znajomość słownictwa, struktur gramatycznych oraz wiedzy ogólnej z zakresu kultury i literatury krajów anglojęzycznych.

              Wszystkie te sukcesy nie miałyby miejsca, gdyby nie ciężka praca uczniów, ale także nauczycielki p. Lidii Gorczycy i rodziców, którzy na każdym etapie mozolnej pracy uczennic wspierali je i udzielali cennych wskazówek.

              Lidia Gorczyca

                

          • Podsumowanie  projektu ortograficznego
            • Podsumowanie projektu ortograficznego

            • Uczniowie Gimnazjum we Wzdowie od września 2016 roku pracowali nad poprawą swojej kondycji ortograficznej. Narzędziem pracy był ogólnopolski program internetowy Insta.ling,
              do którego przystąpili za pośrednictwem swej polonistki.
                          Nauczyciel raz w tygodniu wprowadzał ortograficznie trudne słówka, które przez określony czas uczniowie za pośrednictwem ww. programu ćwiczyli.  W systematyczność i efektywność pracy miał wgląd zarówno nauczyciel jak i rodzic ucznia. Ponadto program naliczał miesięczne oceny dla każdego ucznia. Dodatkowym elementem mobilizującym były comiesięczne dyktanda opracowywane przez polonistkę na bazie ćwiczonych w danym miesiącu słówek. Natomiast podsumowaniem siedmiomiesięcznej pracy było ogólnoszkolne dyktando, które doskonale wypromowało osoby najaktywniejsze na Insta.lingu. 

                          Miejsce pierwsze zajęła Patrycja Leśniak z kl. I ( bezbłędnie napisane dyktando), miejsce drugie– Weronika Lelek z kl. I i Natalia Wiśniowska z kl. II, miejsce trzecie – Katarzyna Kielar
              z kl. III i Krystyna Mazur z kl. I. Wyróżnienia przyznano Kacprowi Pilipowi  i Katarzynie Magusiak z kl. I. 

                          Organizatorka przedsięwzięcia gratuluje zwycięstwa swoim podopiecznym oraz zapowiada kolejną edycję w przyszłym roku.

               

              M. Kopczyk

          • Spotkanie z baśniami braci Grimm
            • Spotkanie z baśniami braci Grimm

            •        Dnia 5 kwietnia br.uczniowie klasy II Gimnazjum we Wzdowie pracujący nad projektem edukacyjnym: „ Kto czyta, nie błądzi” weszli w rolę animatorów zajęć dla młodszych kolegów z klas 0, II i III szkoły podstawowej.
              Pod kierunkiem opiekunki p. Magdaleny Kopczyk przygotowali dwugodzinne zajęcia łączące wiedzę z zabawą ruchową i zdrową rywalizacją. Wszystkie zadania bazowały na fabule sześciu wybranych baśni braci Grimm, które mali uczniowie wcześniej poznali.

                       Dzieci, pracując w pięciu grupach, odpowiadały na pytania dotyczące treści baśni, rozpoznawały i wykonywały piosenki, uczestniczyły w wyścigu bucika zgubionego przez Kopciuszka, nakrywały do stołu jak na zaczarowanym stoliczku, składały origami, rozpoznawały ukryte przedmioty jak koźlątka swoja mamę, układały tematyczne puzzle. Punkty uzyskiwane za poszczególne konkurencje miały postać liter, które w finałowej części zabawy utworzyły hasło: POPRZEZ ZABAWĘ POZNAJEMY NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE BRACI GRIMM.

                       Ewaluacja zajęć wykazała, że ww. zajęcia były dla dzieci doskonałą integracyjną  zabawą, natomiast dla starszaków ciekawym doświadczeniem. Wszyscy uczniowie przekonali się, że książka może stanowić inspirację
              do fantastycznych zabaw w gronie rówieśników.

              M. Kopczyk

              GALERIA

          • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
            • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

            •                Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając nasza szkoła we wrześniu 2016r. przystąpiła do akcji „Cała Polska czyta dzieciom". W ramach realizacji cyklu spotkań z książką odwiedzili nas wyjątkowi goście, ostatnio 4 kwietnia były nimi mamy dzieci klasy drugiej: Pani Anna Bąk, Pani Urszula Leśniak i Pani Marta Gasparec. Z racji, iż 2 kwietnia był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, tudzież Rodzice czytali dzieciom Baśnie Braci Grimm, które są znane i lubiane przez wszystkich „dużych i małych” czytelników.  

              Dziękuję zaproszonym Rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom" za poświęcony czas, promowanie wartości moralnych i pozytywne wzorce postępowania.

               

              Marzena Mazur- Szpak

              GALERIA

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

          • Dzień Książki dla dzieci.
            • Dzień Książki dla dzieci.


            •             Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ma ono na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz popularyzowania czytania wśród najmłodszych.
              Dnia 4 kwietnia 2017 roku uczniowie z klas IV-VI SP we Wzdowie wzięli udział w inscenizacji,  którą przygotowali wraz z panią bibliotekarką dla dzieci z klas 0,II,III SP.
              Nie zabrakło tego dnia postaci z bajek i baśni: Calineczki, Królewny Śnieżki, krasnoludka, Śpiącej Królewny, Pięknej, Jasia i Małgosi, Smerfa, Alladyna, Kota w butach, Czerwonego Kapturka i Kopciuszka.
              Uczennice z klasy VI wyrecytowały wiersze o książce i zaśpiewały piosenki z utworów dla dzieci.
              Młodsi koledzy i koleżanki byli bardzo zadowoleni. Nie tylko oglądali przedstawienie, ale sami w nim aktywnie uczestniczyli.
              Dzieci przekonały się, że warto czytać książki.
                                                                                                             

              GALERIA                                                                                                                         Sylwia Lutecka

          • Święto Patrona Szkoły.
            • Święto Patrona Szkoły.

            •         21 marca 2017 roku Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół we Wzdowie obchodziła ważną uroczystość: Święto Patrona Szkoły-Marii Konopnickiej.
              Życie i twórczość tej wielkiej poetki i pisarki przybliżyła uczniom szkolna akademia oraz wycieczka do Żanowca zorganizowana przez panią Magdalenę Zygar. Opiekunowie: Teresa Milczanowska i Sylwia Lutecka.
              Uczniowie z klas IV-VI SP zwiedzili Dworek Marii Konopnickiej w Żanowcu oraz wzięli udział w lekcji muzealnej, podczas której zaprezentowano sylwetkę znanej pisarki.
              O tym, że Maria Konopnicka jest poetką lubianą i znaną uczniom naszej szkoły świadczyła akcja czytelnicza, w której wzięły udział uczennice kl. VI: Daria Krynicka, Natalia Mędrek i Kinga Śmietana. Odczytały one młodszym koleżankom i kolegom wiersze naszej patronki.
              Dla uczniów z klas IV-VI  SP został zorganizowany konkurs: Życie i twórczość Marii Konopnickiej.  Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie, a najlepszymi okazali się Dominik Boczar z kl IV, Wiktor Pilip z kl V oraz Daria Krynicka i Natalia Mędrek z kl VI.
              Uczennice z klas V i VI SP wykonały gazetkę o Marii Konopnickiej. Zaprezentowały w ciekawy sposób informacje o wybitnej poetce i pisarce.
              Wszystkie podjęte działania miały na celu poszerzenie wiadomości o dobrze znanej naszym uczniom patronce.
                                                                                                                                                      Sylwia Lutecka

              Galeria

          • Podróż uczniów  klas 0 - III po baśniowej krainie Braci Grimm w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa
            • Podróż uczniów klas 0 - III po baśniowej krainie Braci Grimm w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa

            •                         Któż z nas nie słuchał z zapartym tchem historii, opowiadanych przez babcię, gdzie dobro i zło toczyło odwieczną walkę, a dzielny rycerz zdobywał rękę pięknej księżniczki? Baśnie naszego dzieciństwa to najpiękniejsze opowieści, które pamiętamy do dziś. Takie też są Baśnie braci Grimm, które to mieli przyjemność obejrzeć przedszkolaki  i uczniowie klasy 0, II  i III z Zespołu Szkół we Wzdowie w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa, dnia 29 marca w Sanockim Domu Kultury. Przedstawienie teatralne oprócz pełnych humoru scen, urozmaicone było o zabawne piosenki, które bardzo podobały się dzieciom. Spektakle tego rodzaju kształtują postawy moralne, dzięki czemu dzieci uczą się rozgraniczać dobro od zła, a także przyswajają pozytywne wzorce postępowania. Po magicznej krainie wyobraźni podróżowaliśmy z najsłynniejszymi bohaterami, z którymi nie straszne są żadne przygody!  Czerwony Kapturek próbował przechytrzyć złego wilka, a królewna Róża zapadła w stuletni sen, z którego wybudził ją dzielny książę.  Sprytne i mądre koźlątko uratowało swoich braci,    a Żabi Król odzyskał swoją ludzką postać.

                                     To tylko niektóre z przygód, jakie mogli przeżyć nasi najmłodsi uczniowie.

               

              Marzena Mazur- Szpak

              GALERIA

          •  SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO WIERSZY  Marii Konopnickiej
            • SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO WIERSZY Marii Konopnickiej

            •                        20 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski wierszy Marii Konopnickiej. Organizatorem konkursu, który cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, była pani Marzena Mazur- Szpak. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z kl. 0 – III. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.  Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich.

                                 Po wysłuchaniu recytacji wierszy wszystkich uczniów, biorących udział w konkursie, jury oceniło i wyłoniło zwycięzców. W jury zasiedli:

              ·         p. Magdalena Kopczyk

              ·         p. Sylwia Lutecka

              ·         p. Florentyna Kucharska

              Uczestnicy zaprezentowali najpopularniejsze wiersze patrona naszej szkoły, a ich prezentacje oceniało jury biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny oraz postawę.

               Oto zwycięzcy:

              I MIEJSCE- Nikola Kielar kl. III

              II MIEJSCE- Amelia Bąk kl. II

              III MIEJSCE- Liliana Knurek kl. 0

              Ponadto jury wyróżniło Amelię Kobylak z kl. II, natomiast faworytem publiczności został Filip Gasparec, także drugoklasista.

              Laureaci i osoby wyróżnione w konkursie uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami książkowymi, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy – podziękowania za udział w konkursie oraz słodkie upominki.

                                 Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.  

               

              Marzena Mazur-Szpak

              GALERIA

          • WSZYSTKO JEST POEZJĄ…
            • WSZYSTKO JEST POEZJĄ…

            • Pod takim hasłem uczennice Gimnazjum we Wzdowie wzięły udział w spotkaniu poetyckim, które odbyło się dnia 8 marca w miejscowej szkole. Inicjatorem spotkania była grupa realizująca projekt gimnazjalny „ Kto czyta, nie błądzi” prowadzona przez p. Magdalenę Kopczyk. 
               W przedsięwzięciu uczestniczyło 17 uczennic oraz gość honorowy – p. Maria Czapor, wzdowianka pisząca wiersze, która dała zebranym niecodzienną lekcję umiejętności dostrzegania piękna świata oraz szacunku do ciężkiej pracy rolnika.  Zaprezentowała zgromadzonym kilka swoich utworów
              oraz opowiedziała o inspiracjach i sposobie tworzenia oraz odpowiadała na liczne pytania słuchaczek.   Rozmowę przeplatały wiersze napisane przez uczennice. Niektóre teksty były naprawdę bardzo ciekawe i dojrzałe. Całe spotkanie przebiegło w  milej atmosferze przy  filiżance herbaty i mam nadzieję, że zaowocuje wrażliwością  na piękno i potrzeby świata a także miłością do poezji zarówno tej napisanej jak i tej rodzącej się w umysłach młodych dziewcząt, bo „ Kto kocha poezję, ten nie potrafi czynić zła”.

              Magdalena Kopczyk

          • Amelia i Natalia w III etapie olimpiady z języka angielskiego
            • Amelia i Natalia w III etapie olimpiady z języka angielskiego

            • 25.02.2017r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie odbył się wojewódzki etap olimpiady kuratoryjnej z języka angielskiego dla szkół podstawowych. Wśród 113 zakwalifikowanych uczniów z województwa podkarpackiego znalazły się również dwie uczennice z Zespołu Szkół we Wzdowie -  Amelia Leśniak oraz Natalia Mędrek. Dziewczynki musiały zmierzyć się z testem, który nie tylko sprawdzał wiedzę leksykalno- gramatyczną, ale również znajomość kultury i literatury krajów anglojęzycznych. Na wyniki konkursu trzeba będzie jeszcze poczekać, jednakże niezależnie od końcowego rezultatu już sam udział w etapie wojewódzkim olimpiady to ogromny sukces i wyróżnienie zarówno dla dziewczynek, jak i dla ich nauczycielki- pani Lidii Gorczycy. Zdobyte nowe doświadczenia, motywują do dalszej pracy i udziału w kolejnych  konkursach z języka angielskiego.

              Lidia Gorczyca

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU.
            • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU.

            •         DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. DBI obchodziliśmy 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony został potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

              Uczniowie klasy drugiej gimnazjum przyłączyli się do tej ważnej inicjatywy przygotowując gazetki ścienne na korytarzu i w klasie oraz ulotki wskazujące społeczności naszej szkoły na niebezpieczeństwa czyhające w Internecie. Gościem spotkania zorganizowanego z okazji DBI była studentka prawa i absolwentka naszej szkoły Dominika Rokita. Przybliżyła zebranym uczniom  jakie można ponieść konsekwencje za upublicznianie czyjegoś wizerunku na stronach internetowych. Cytowane przepisy z Kodeksu Cywilnego popierała przykładami z życia. Uświadomiła uczniom, że nie są anonimowi w sieci, bo dzięki najnowszym technologiom można zidentyfikować każdego użytkownika. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali Dominiki i mamy nadzieję, że zanim opublikują cokolwiek w sieci to przypomną sobie, że " Wizerunek stanowi dobro osobiste podlegające ochronie prawnej." Dziękujemy Dominice za bardzo interesujące spotkanie, które na długo zostanie w naszej pamięci.

          • KARNAWAŁ NA ZDROWIE
            • KARNAWAŁ NA ZDROWIE

            • Szkolna zabawa karnawałowa, która miała miejsce 19 lutego br. we Wzdowie tradycyjnie przybrała rangę uroczystości środowiskowej, na której, w domu Ludowym we Wzdowie zgromadziła się znaczna część społeczności lokalnej. Swą osobą zaszczyciła nas również p. Grażyna Wdowiarz – dyrektor SAPO w Haczowie.  Głównym punktem programu był występ sceniczny uczniów Zespołu Szkół we Wzdowie. W tym roku postawiono na promocję zdrowia i czytelnictwa. Współczesną interpretację bajki „ Kopciuszek”  przedstawiono w wersji musicalowej, wplatając w scenariusz
              8 tańców zespołowych i 7 piosenek.  Zarówno słowa wokalistek jak i kwestie mówione promowały zdrową żywność, sport, czytanie książek, przyjaźń i uczciwość. Uczniowie mogli się na scenie wykazać umiejętnościami w tych dziedzinach. W scenie finałowej rozbrzmiała piosenka będąca hymnem naszej szkoły „ Pięknie żyć”.

              W przedsięwzięciu scenicznym wzięło udział ponad 80 % uczniów, którzy za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.  Dodatkową promocją zdrowej żywności był „ Słodki kącik” przygotowany przez Samorząd Uczniowski, w którym można było skonsumować ciasto marchewkowe, owocowe szaszłyki i galaretki. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspaniała zabawa przy dźwiękach orkiestry Hewan z Jedlicza. Najpierw bawiły się dzieci i młodzież, a późnym wieczorem dorośli, podczas zabawy  przygotowanej przez Radę Rodziców.

              Magdalena Kopczyk

               

              GALERIA

            • 3 lutego (piątek) o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

          • Udział uczniów w „ Opłatku z Seniorem”
            • Udział uczniów w „ Opłatku z Seniorem”

            • Dnia 29 stycznia 2017 roku odbył się w naszej miejscowości Opłatek z Seniorem zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Wzdowa. Uczniowie Zespołu Szkół we Wzdowie uświetnili tę uroczystość występem pt. „ Betlejem jest w nas”, przypominającym, jakie wartości powinny być dla ludzi najważniejsze.  Mamy nadzieję, że zarówno epizodyczne scenki, w których uczniowie wcielili się w grzechy główne, jak i urokliwy śpiew utalentowanych uczennic z klasy VI i I gimnazjum zachwycił zebranych na Sali domu Ludowego we Wzdowie.

              Magdalena Kopczyk

          • Dzień Babci i Dziadka w  Szkole Podstawowej we Wzdowie
            • Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej we Wzdowie

            • Galeria

              Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

              W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wzdowie  zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.


                                Dnia 21 stycznia  odbyła się w naszej szkole ta wspaniała impreza.

              Na wstępie Pan Dyrektor przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami, po czym oddał głos najmłodszym. 

                                W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem, ale również tańce i życzenia noworoczne składane przez najmłodszych aktorów.  W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli  podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role,  a czcigodni goście ze wzruszenie odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Kończąc część artystyczną Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani przez wnuków prezentami, były to piękne laurki z życzeniami.  

              W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy, a następnie zaproszeni do wspólnej zabawy i konkursów.

              Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

               

              Marzena Mazur- Szpak

          • HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA FERIACH ZIMOWYCH
            • HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA FERIACH ZIMOWYCH

            • Ferie zimowe

              16 stycznia  - 29 stycznia


               

              Życzymy wszystkim uczniom miłych i bezpiecznych ferii zimowych.

              https://men.gov.pl/wypoczynek/poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men.html

              http://www.bezpiecznienastoku.pl/

               

              Data

              Godzina

              Rodzaj zajęć

              Opiekunowie

              16. 01.

              10.00 - 12.00

              SKS dla uczniów SP.

              M. Zdybek

              17. 01.

              9.00 - 11.30

              Dzień gier planszowych.

              M. Zygar

              M. Łanda

              17. 01.

              9.00 - 11.00

              Zajęcia taneczne dla uczniów z gimnazjum.

              M. Kruczek

              17. 01.

              11.00 - 13.00

              SKS dla dziewczyn z gimnazjum.

              And.  Mazur

              17.01.  15.00 Zbiórka harcerska A. Mazur

              18. 01.

              9.00 - 11.30

              Próba uczniów klas 0, II, III przed Dniem Babci i Dziadka.

              A. Mazur

              M. Mazur-Szpak

              A. Prajsnar

              19. 01.

              8.00 - 12.00

               

              12.00 - 13.00

              Kółko z j. angielskiego przygotowujące do olimpiady kuratoryjnej.

              Lets play English! Poznajemy geografię i znane miejsca w Wielkiej Brytanii.

              L. Gorczyca

              20. 01.

              9.00 - 11.30.

              Próba uczniów klas 0, II, III przed Dniem Babci i Dziadka.

              A. Mazur

              M. Mazur-Szpak

              A. Prajsnar

              26. 01.

              8.00 - 12.00

              Kółko z j. angielskiego przygotowujące do olimpiady kuratoryjnej.

               

              L. Gorczyca

              27. 01.

              10.00 - 13.00

              Próba przed Dniem Seniora (uczniowie klasy I gimnazjum i klasy VI).

              M. Kopczyk

              T. Milczanowska

          • POD  ZNAKIEM  SIENKIEWICZA
            • POD ZNAKIEM SIENKIEWICZA

            • Pierwszy semestr w gimnazjum we Wzdowie upłynął w dużej mierze pod znakiem Sienkiewicza z racji jubileuszu sławnego pisarza. Większość działań przeprowadzono
              we współpracy z  lokalnym oddziałem Biblioteki Gminnej.

                          Już we wrześniu kilkunastu gimnazjalistów czynnie uczestniczyło w Narodowym Czytaniu „ Quo vadis” zorganizowanym w nowym lokum biblioteki wzdowskiej. Spotkanie to poprzedził przeprowadzony tkzw. Informator biblioteczny na temat tej wspaniałej lektury – uczniowie poznali problematykę oraz świat przedstawiony książki, która w dużej mierze przyczyniła się do przyznania Sienkiewiczowi Nagrody Nobla.  W  październiku odbył się szkolny test o Sienkiewiczu, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie gimnazjum. Spośród nich wyłoniono trzy najlepsze pary. Listopad przyniósł nowe wyzwania -  z okazji Święta Niepodległości uczniowie klasy pierwszej przygotowali wystawkę poświęconą pisarzowi, który w trudnych czasach zaborów krzepił serca zniewolonych Polaków. Ekspozycja prezentowała zbiory biblioteki szkolnej, wiejskiej oraz zasoby biblioteczek domowych. W grudniu natomiast  każda z klas w ramach zajęć języka polskiego  dokładnie poznała wybrane lektury  Sienkiewicza lub ich fragmenty. Ponadto młodzież wzdowska włączyła się w ogólnopolską akcję „ Pocztówka do Pana Sienkiewicza: inspirowaną twórczością pisarza. Biblioteka szkolna powiększyła swój księgozbiór o kilka książek autorstwa  zacnego jubilata.   Wszystkie te działania z pewnością pogłębiły wiedzę o Henryku Sienkiewiczu i jego twórczości. Organizatorka i inicjatorka powyższych przedsięwzięć dziękuje miejscowej bibliotece za współudział w organizacji akcji  oraz pomoc w pozyskaniu nagród.

              Magdalena Kopczyk

          • KONKURS BOŻONARODZENIOWY – ROZSTRZYGNIĘTY
            • KONKURS BOŻONARODZENIOWY – ROZSTRZYGNIĘTY

            •               W dniu 22.12.2016 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na ,, Najpiękniejszą bombkę”, którego celem było kultywowania polskiej tradycji świątecznej oraz rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia i wyobraźni plastycznej.

              Do udziału w konkursie przystąpili uczniowie z wszystkich klas naszej szkoły oraz uczennica z nauczania indywidualnego Michasia Potoczna.  Na ręce organizatora konkursu wpłynęło 42 bombki. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, wykonane estetycznie i z dużym zaangażowaniem uczniów.

              Trudno było wyłonić zwycięzców. Po długich obradach komisja przyznała po trzy miejsca i trzy wyróżnienia z każdej kategorii, tj. kl. 0-III SP, IV-VI SP, I-III Gimnazjum. A oto zwycięzcy:

              ·         I KATEGORIA KL. 0-III SP

              • I miejsce Amelia Kobylak- kl. II
              • II miejsce Michalina Potoczna- kl. 0
              • III miejsce Krystian Lelek- kl. II

              Wyróżnienia otrzymali: Karol Adamczak, Maja Ziemiańska i Igor Żuchowski.

              ·         II KATEGORIA KL. IV-VI SP

              •  I miejsce Norbert Florek- kl. IV
              • II miejsce Magdalena Śmietana- kl. V
              • III miejsce Izabela Gromkiewicz- kl. VI

              Wyróżnienia otrzymali: Julia Lelek, Anastazja Rojek, Daria Krynicka.

              ·         III KATEGORIA KL. I-III Gimnazjum

              • I miejsce Anna Tabisz- I G.
              • II miejsce Katarzyna Magusiak- I G.
              • III miejsce Katarzyna Kielar- III G.

              Wyróżnienia otrzymali: Patryk Bukład, Dawid Adamczak, Weronika Lelek.

              Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

               I w tym miejscu składam gorące podziękowania sponsorom nagród, a są nimi:

              • ·         Nadleśnictwo Brzozów,
              • ·         Zakład Kosmetyczny Finezja- Pani Ewa Filak,
              • ·         Sklep Wielobranżowy- Pan Marek Wojtoń. 

                                                                                                                           ORGANIZATOR

              Marzena Mazur- Szpak