• " W świecie zmysłów "

• 20 września w klasie pierwszej odbyły się zajęcia, w których dzieci mogły utrwalić i poszerzyć wiadomości o zmysłach. Uczniowie wzięli udział w eksperymentach i zabawach używając swoich zmysłów. W czasie zajęć odbył się pokaz filmu "Zmyślne zmysły" i rozmowa o tym, kiedy bodźców zmysłowych jest zbyt wiele.

Dzieciaki pokonywały ścieżkę sensoryczną, wykonywały ćwiczenia utrwalające rozumienie wszystkich zmysłów, a także wykazali się kreatywnością przy tworzeniu dotykowych tabliczek.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• 20 września DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej we Wzdowie obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka w ,,Podwodnej krainie Arielki ". Maluchy sprawnie i z zaangażowaniem wykonywały zadania, które przekazała nam Mała Syrenka. Poznały podwodny świat, malowały, rozwiązywały zagadki i pokonywały tor przeszkód. Po tak aktywnym dniu zostały nagrodzone Medalami Dzielnego Przedszkolaka i słodyczami .

Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo radości, uśmiechu każdego dnia.

Honorata Tabisz

• Wywiadówka.

• Serdecznie zapraszamy rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się 22.09.2022r. o godzinie 17:00. Pierwszym punktem będzie spotkanie ogólne, następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.

• Wycieczka do Rzeszowa.

•        15.09.2022r. uczniowie kl. IV- VI pojechali wraz z wychowawczyniami do Parku Trampolin i Parku Linowego – Grawitacja Rzeszów. Na uczniów w „rozrywkowym raju” czekało sporo dobrej zabawy na trampolinach oraz wymagający park linowy. Po dwugodzinnych akrobacjach spędzonych na trampolinach, następnym przystankiem był McDonald’s. Wycieczka została zorganizowana w ramach nagrody dla kl. V, która w roku szkolnym 2021/2022 została najlepszą klasą w szkole i otrzymała od Pana Wójta Gminy Haczów czek w wysokości 1000 zł.

• Narodowe Czytanie.

Dnia 7 września br. klasa VIII wzięła czynny udział w Narodowym Czytaniu. Spotkanie przeprowadzono w formie lekcji otwartej, na które polonistka wraz z uczniami zaprosiła panie bibliotekarki z Publicznej Biblioteki Gminnej oddział we Wzdowie – p. Bożenę Krępulec i p. Urszulę Chrobak oraz emerytowaną polonistkę p. Małgorzatę Rachwał i rodziców uczniów klasy ósmej.

Pani Bożena wprowadziła zebranych w istotę Narodowego Czytania oraz oryginalność „ Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Następnie wspólnie odczytano ballady wybrane wcześniej przez uczniów. Każdy utwór omówiono, zwracając uwagę na to, że każda wina zasługuje na karę, odnosząc się do współczesnych realiów. Na koniec przeprowadzono test ze znajomości odczytywanych ballad, podczas którego uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi pracowali w zespołach. Spotkanie zakończono pamiątkowym zdjęciem.