• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

• W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Szkoła Podstawowa we Wzdowie otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 3000 zł . Program ma celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży. Nasza szkolna biblioteka dzięki tej dotacji uzupełniła księgozbiór o nowe lektury, historyczne nowości wydawnicze oraz niezbędne wyposażenie.

• Dzień Edukacji Narodowej.

• "Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

14 pażdziernika na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice aby uczestniczyć w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji narodowej. Pan Dyrektor przywitał zebranych, podziękował nauczycielom i rodzicom za trud włożony w wychowanie i edukację dzieci i młodzieży.

Udziałem w w krótkiej akademii uczniowie w szczególny sposób okazali sympatię swoim nauczycielom, wyrazili wdzięczność „za dar najpiękniejszy- za wiedzę”. Złożyli serdeczne życzenia wraz z kwiatami i słodkim upominkiem.

• "ŚLUBUJEMY"

•          10 uczniów klasy pierwszej pod czujnym okiem wychowawczyni przygotowywali się do tej uroczy stości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
              6 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pan dyrektor szkoły powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której "oddał głos". Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Wiadomości o Polsce, rozwiazywanie zagadek, piękna recytacja, taniec i śpiew były dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, kochać swoją ojczyznę. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Andrzej Mazur dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" – mówił dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie koleżanki i koledzy z klasy drugiej życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole. Do życzeń dołączyła się również Rada Rodziców i Rodzice, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami. Po uroczystej akademii, uczniowie kl.1 i kl.2 tradycyjnie udali się na wspólną zabawę w muzycznych rytmach disco, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Ten dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

• Dzień Chłopaka.

• 29 września Samorząd Uczniowski naszej szkoły z okazji Dnia Chłopaka zorganizował dyskotekę dla klas IV - VIII, podczas której przeprowadzono konkurs na stuprocentowego chłopaka w każdej klasie. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z pytaniami z dziedziny sportu, motoryzacji oraz majsterkowania, a także wykazać się sprawnością fizyczną. Zwycięzcy : Igor, Kacper , Filip i Błażej otrzymali woucher do sklepiku szkolnego. Poza tym wszyscy uczestnicy dyskoteki bawili się wspólnie do rytmów muzyki prezentowanej przez chłopców z klasy ósmej.

• Wyjazd do Sanoka.

• Dnia 30.09.2022 r. uczniowie klas 0-III wybrali się do Sali zabaw "Sokoliki Park" w Sanoku. Wyjazd został zorganizowany z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy super się bawili, dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone

Agata Chłap

• Międzyklasowy turniej w "Dwa ognie".

• Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka, uczniowie kl. IV- VI wzięli udział w turnieju gry w "Dwa ognie". Po emocjonujących rozgrywkach poznaliśmy zwycięzców turnieju:

- I MIEJSCE- kl. IV

- II MIEJSCE - kl. V

- III MIEJSCE - kl. VI

Zwieńczeniem turnieju było wręczenie dyplomów oraz słodkich nagród.

• Światowy Dzień Jabłka.

• 28 września obchodzimy w Światowy Dzień Jabłka .

Jabłko- to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na świecie, wpływ na to ma nie tylko wspaniały smak, różnorodność odmian,wartości odżywcze ale i mnogość zastosowań.

Celem święta jest popularyzowanie zalet tego owocu więc zaczynamy już od najmłodszego pokolenia. Dzieci z przedszkola bardzo lubią jabłka,więc dzisiejsze zajęcia przebiegały z jabłkiem w roli głównej. Poznaliśmy kształt , walory smakowe, a przede wszystkim w jakiej postaci można owoce spożywać, przetwarzać i przechowywać.

Wykonaliśmy jabłkowe opaski na głowy, wąchali, kroili i smakowali ,a kulminacyjnym etapem zajęć było wykonanie soku z jabłek w sokowirówcezachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa.

I oczywiście degustacja! Sok własnoręcznie wykonany smakuje rewelacyjnie POLECAMY.