•  " DZIEŃ MAMY"
            • " DZIEŃ MAMY"

• 26 maja w przedszkolu panowało wielkie poruszenie. Dzień Mamy to dla przedszkolaków jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoje mamy. Chcąc sprawić radość Mamusiom, postanowiliśmy zaprosić je na zajęcia otwarte do naszego oddziału. Mamy mogły przyglądać się jak ich pociechy świetnie radzą sobie w roli ucznia. Oczywiście tematyka zajęć związana była z dzisiejszym świętem "Dniem Matki". Na zakończenie zajęć dzieci zaśpiewały piosenkę i pięknie wyrecytowały wiersz dla swoich Mam oraz wręczyły cudowne, własnoręcznie przygotowane upominki. To były wyjątkowe zajęcia.

Marzena Mazur- Szpak

• Wicemistrzowie V Gminnego Turnieju,, Dwa Ognie " klas II -III.🏆🥈

• 19 mają w Szkole Podstawowej w Trzesniowie odbył się V Gminny Turniej,, Dwa Ognie". Nasza szkołę reprezentowali chłopcy z klasy III :

Igor Kopczyk, Nikodem Leśniak, Szymon Fiołek, Julian Jarecki i Sviatoslav Terenkov oraz uczeń klasy II: Jakub Bolanowski. W zawodach wzięło udział 6 drużyn. Turniej odbywał się w systemie każdy z każdym, mecze trwały po 15 minut. Jeśli w tym czasie mecz nie został zakończony wygrywała drużyna z większą liczbą skuć, dodatkowo za każdy wygrany mecz doliczano 2 punkty. Nasi waleczni chłopcy zdobyli 29 punktów i dodatkowo 6 punktów za 3 wygrane mecze dzięki czemu wywalczyli II miejsce. Dodatkowo Igor Kopczyk zdobył tytuł ,,Najlepszego Strzelca". Gratulujemy chłopakom za wspaniałą grę, pełną poświęcenia, sportowe zachowanie. Organizatorom - Szkole Podstawowej w Trzesniowie za możliwość integracji dzieci, moc pozytywnych przeżyć i ciepłe przyjęcie.

Honorata Tabisz

• Spotkanie ze Strażakami.

• W dniu 17.05.2022r. naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wzdowie strażacy: prezes Wojciech Wojtoń, Tomasz Wojtoń, Piotr Wojtoń. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, powodzi a także ratują zwierzęta. Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Wielką radość uczniom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Wszystkie dzieci mogły przymierzyć hełm i poczuć się prawdziwymi strażakami. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali strażakom i życzyli wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu jak, i również " tylu powrotów, ile wyjazdów" podczas swojej służby. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia i wspaniale poprowadzone spotkanie.

• 3 Maj.

• "Opowiedz nam, moja Ojczyzno, jak matka dzieciom ciekawym, o latach znaczonych blizną, na wiekach chwały i sławy!”. 3 Maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z nic nie znaczących uroczystości. Dziś, na początku XXI wieku, żyjąc w zawrotnym tempie, odrzucamy wszelkie wartości i negujemy jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością. Trudno przekonać młodych do pamiętania i świętowania… Ale czy tak powinno być? Przecież naród, który nie zna swej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości. Dlatego też na akademii, która odbyła się 29 kwietnia, uczniowie naszej szkoły przybliżyli wszystkim co znaczą słowa BÓG, HONOR, OJCZYZNA.

Marzena Mazur- Szpak
              Honorata Tabisz